5 szczegółów, które warto wiedzieć, zanim zamówisz kuriera do domu

przez daniel
Zamówienie usługi kurierskiej do domu jest proste i z reguły nie wiąże się z żadnymi problemami formalnymi. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, które znacząco mogą ułatwić ten proces lub korzystnie wpłynąć na wycenę przesyłki.

Kurierzy to dziś najlepsza opcja w przypadku zleceń na dostawy przesyłek. Szybka realizacja zleceń, łatwość zamówienia, brak potrzeby dostarczenia paczki do okienka – to tylko część z korzyści, jakie niosą za sobą zlecenia dla firm kurierskich. W efekcie rozwiązanie, które kojarzono głównie z działalnością biznesową, zyskuje na popularności wśród klientów prywatnych. Na co zwrócić uwagę i jak zamówić kuriera do domu? Oto pięć faktów, które warto znać.

Zamów kuriera przez internet

Sieć sprawia, że jest to wyjątkowo łatwe. DPD, InPost, DHL – zamówienie kuriera można zrealizować przez internet niezależnie od tego, jaką markę wybierzesz. Takie rozwiązanie realnie przyspiesza całą procedurę. Nie ma bowiem potrzeby, by paczkę dostarczać do wybranego punktu. Można zamówić kuriera do domu – w większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie, by ustalić określony przedział czasowy odbioru paczki.

Porównaj ceny w sieci

Nie wiesz, ile kosztuje paczka kurierska, którą należy odebrać od Ciebie w domu? Nie jest to problem – wystarczy użyć porównywarki usług kurierskich. Jak to działa świetnie pokazuje platforma KurJerzy.pl. Kilka kliknięć na stronie głównej wystarczy do tego, aby nie tylko sprawdzić wycenę obsługi dla danego zlecenia, ale również złożyć zamówienie właśnie przez wspomniany wyżej internet.

Zadbaj o zapakowanie paczki

Powszechny błąd osób zamawiających usługi kurierskie to nonszalancja w zakresie przygotowania przesyłki. Kartony nie są zabezpieczane taśmą pakowną, ich oklejenie zabezpieczające jest co najwyżej skromne, a wnętrze pudełka nie zostaje wypełnione. Tymczasem przesyłka powinna być przekazana kurierowi w stanie takim, który nie będzie budzić zastrzeżeń od strony technicznej. Należy pamiętać, że zamówienie kuriera do domu to nie zlecenie na okienku pocztowym – nie będzie możliwości doklejenia taśmy klejącej czy zakupu innego zabezpieczenia.

Zadbaj o dane adresowe

Nie chodzi wyłącznie o to, by zostały one zapisane na opakowaniu. Niemniej ważne jest przygotowanie prozaicznego listu przewozowego. Powinien zostać wydrukowany – warto pamiętać o tym zamawiając kuriera do domu. Na szczęście systemy do składania zleceń umożliwiają zaznaczenie opcji, w której z nadawcy zniesiony jest obowiązek przygotowania wydruku. Trzeba mieć jednak świadomość, że taka opcja oznacza dodatkowy koszt wliczany w cenę przesyłki.

Śledź drogę paczki

Choć firmy kurierskie kładą ogromny nacisk na szybkie i sprawne doręczanie przesyłek do odbiorców, warto na bieżąco monitorować aktualny stan doręczenia paczki. Umożliwiają to systemy trackingowe, dzięki którym – po wpisaniu numeru listu przewozowego – można dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się dana przesyłka. To ważne szczególnie w sytuacji, gdy ma być ona dostarczona w nietypowe miejsce. Jeśli zauważysz w trybie śledzenia, że przesyłka ma status niedoręczonej lub od dłuższego czasu jej lokalizacja się nie zmienia, warto skontaktować się z firmą kurierską.

Related Posts

Zostaw komentarz