Budowa ogrodzenia panelowego – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

przez daniel
Budowa ogrodzenia panelowego – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Ogrodzenia panelowe są bardzo popularne, m.in. ze względu na możliwość dość szybkiego montażu. Te uniwersalne płoty są ponadto niedrogie, a koszt ich budowy można dodatkowo obniżyć, rezygnując z pomocy profesjonalnej ekipy montażowej. Czy jednak to się opłaca? Dowiedz się, jakie trudności może sprawiać montaż paneli ogrodzeniowych i czy lepiej powierzyć to fachowcom.

Czy montaż ogrodzenia panelowego jest trudny?

Panuje powszechne przekonanie, że montaż ogrodzenia panelowego nie jest skomplikowany. W zasadzie jest to prawdą, szczególnie jeśli porównać go ze stawianiem innych typów płotu. Z całą pewnością można go przeprowadzić samodzielnie, jednak na pewno nie każdy dobrze sobie poradzi z tym zadaniem!

Jeśli chodzi o dowolne ogrodzenie, w tym ogrodzenie panelowe, montaż wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Z pewnością nie powinno się rzucać na głęboką wodę, podejmując się tego zadania bez uprzedniej praktyki na podobnym polu. Jeśli jesteś majsterkowiczem, samodzielnie realizujesz różnego rodzaju naprawy i remonty, dobrze posługujesz się narzędziami i wiesz, co jest ważne przy tego typu pracach, zapewne sobie poradzisz. Brak podstawowej wiedzy montażowo-budowlanej może jednak prowadzić do wielu drobnych, acz kosztownych błędów.

Ogrodzenie panelowe – budowa i najczęstsze związane z nią błędy

Jak zbudować ogrodzenie panelowe? Montaż krok po kroku wygląda mniej więcej następująco:

  1. oczyszczenie i wyrównanie terenu,
  2. pomiary i wytyczenie przebiegu ogrodzenia wraz z lokalizacją słupków,
  3. wykopanie dołów i ustawienie słupków,
  4. opcjonalnie – wykonanie podmurówki,
  5. montaż paneli ogrodzeniowych.

Szukasz ogrodzenia panelowego z montażem? Postaw na bezpośredniego producenta – wybierz firmę Betto: https://betto.pl/

W teorii brzmi banalnie, jednak bez odpowiedniej wiedzy w trakcie prac mogą pojawić się liczne problemy i wątpliwości. Z pewnością nie poleca się działania na oślep, ponieważ prowadzi to do poważnych błędów i w efekcie obniżenia funkcjonalności, trwałości oraz estetyki ogrodzenia panelowego. Do dosyć częstych błędów należą np.:

  • nieodpowiednie rozplanowanie położenia słupków,
  • nieoczyszczenie lub niewyrównanie podłoża przed montażem,
  • niedostatecznie głębokie osadzenie słupków,
  • nieprawidłowy montaż słupków, przez co mają nierówną wysokość lub nie trzymają pionu.

Najczęściej w efekcie trzeba wzywać fachowca, by pomógł zamaskować lub usunąć efekty wpadek. Inwestor traci więc podwójnie – swój czas i pieniądze.

Fachowy montaż paneli ogrodzeniowych – dlaczego warto?

Jeśli obawiasz się błędów i co najwyżej miernych efektów, z pewnością warto wezwać fachowca do montażu ogrodzenia panelowego. Cena takiej usługi nie musi być wysoka, szczególnie jeśli zamówisz ogrodzenie bezpośrednio u producenta wraz z usługą montażową. Taką ofertę znajdziesz m.in. w firmie Betto. Dzięki temu panele ogrodzeniowe staną się inwestycją na lata, podczas których będziesz mógł cieszyć się ich komfortową eksploatacją. Prawidłowy montaż zapewni przęsłom stabilność i trwałość, a także idealne rozmieszczenie, w tym dopasowanie do bramy i furtki. Co ważne, fachowy montaż ogrodzenia panelowego zwykle przebiega bardzo szybko. Specjaliści dzięki swojemu doświadczeniu potrafią odpowiednio zaplanować prace, przy których wspomagają ich odpowiednie narzędzia. Dlatego będziesz mógł się cieszyć gotowym płotem znacznie szybciej, w dodatku bez niepotrzebnego wysiłku!

Related Posts

Zostaw komentarz