Dekoracja sali weselnej – jak zrobić to efektownie używając świec ozdobnych?

przez daniel
swiece-na-wesele

Niezależnie od tego jaki pomysł aranżacyjny na uroczystość weselną mamy, nie powinno zabraknąć na niej świec. Fakt, że kojarzą się z romantyzmem, miłością, nastrojowym ciepłem czy nawet nadzieją sprawia, że pasują do wszystkich innych elementów dekoracyjnych, które w tej samej konwencji są utrzymane.

Zanim wybierzesz świece do dekoracji

 Zanim zdecydujemy się na konkretne modele świec, warto przyswoić i przypomnieć sobie kilka praktycznych informacji. Wybierając świece, postawmy na jakość, dzięki czemu świece będą się równomiernie wypalać i podczas całego procesu palenia nie będą kapać ani kopcić. Przy wyborze zwracajmy również uwagę na ich czas palenia, który podaje na opakowaniu każdy producent świec ozdobnych. Najlepsze będą te, które płoną kilkanaście godzin – to ściągnie z nas obowiązek wymiany świec na nowe podczas samej uroczystości.

Jakie świece na stół weselny wybrać?

 Stoły weselne to główne miejsce, na którym powinny znaleźć się świece. Przed wszystkim trzeba postawić na modele w wariancie bezzapachowym. A jeśli chodzi o estetykę, warto kierować się kilkoma zasadami. Wysokie świece, na przykład stożkowe, umieszczone zazwyczaj na świecznikach, będą dobrze współgrać z nieco niższymi dekoracjami. Co ważne, zajmują najmniej miejsca ze wszystkich modeli.

Jeśli wielkość stołu pozwala na dekorowanie „w poziomie”, a do tego stoją na nim kwiaty w wyższych wazonach, z powodzeniem możemy wybrać bardziej masywne świece walce lub świece w gotowych, bardzo estetycznych pojemnikach wykonanych z poliwęglanu pięknie przepuszczających płomień. Dobrym rozwiązaniem będzie także użycie otwartych lampionów.

Świece do dekoracji sali

 Jeśli aranżacja sali na to pozwala, również tam, w bezpiecznych miejscach, możemy ustawić świece ozdobne. Najlepszym rozwiązaniem będą świece zamieszczone w ozdobnych pojemnikach, które dodatkowo pełnią funkcję ochroną. Mogą mieć one formę wazonów. Jako ich wypełnienie dobrze sprawdzą się zarówno świece walce, jak i niewielkie tealighty. Zależy to oczywiście od rozmiarów samego pojemnika.

Nie zapomnijmy także o strefie chillu, gdzie goście mogą złapać oddech i zrelaksować się. Światło świec na pewno stworzy tam odpowiedni nastrój. W tej przestrzeni możemy zdecydować się na ozdobne świece zapachowe. Delikatne kwiatowe lub cytrusowe aromaty będą dodatkowym i niezwykle miłym akcentem.

Related Posts

Zostaw komentarz