Dekoracja stołu – nie tylko na wielkie okazje

przez daniel
Udekorowany stół kojarzy się z dużą uroczystością. Najczęściej zachwycamy się stołami weselnymi lub aranżacjami stołów w eleganckich restauracjach. Sami planujemy dekoracje stołów świątecznych i na przyjęcia rodzinne.

Kto raz złapał bakcyla dekorowania, ten potrafi częściej sprawiać sobie i najbliższym lub gościom tę przyjemność, aby zasiadać do pięknie ozdobionego stołu. Wystarczy kilka pomysłów i parę naczyń do wykorzystania, jak wazony, pojemniki dekoracyjne, słoje na kompozycje. Zależnie od okazji i pory roku używamy różnych roślin i innych elementów.

Wazon na kwiaty

Na bukiet kwiatów zdobiący stół w czasie wystawnego obiadu możemy sobie pozwolić, jeśli ten stół jest duży. Możemy wtedy umieścić na nim szklany wazon z kwiatami i nie zabierze on miejsca na półmiski i nakrycia. Nie będzie taż zasłaniał osób siedzących naprzeciwko. Kwiaty w wazonie to oczywiście najbardziej klasyczna dekoracja, ale możemy w nim umieścić też kompozycję innego rodzaju, na przykład wiosenne gałązki i bazie na Wielkanoc. Sam styl i kształt wazonu dobieramy do wystroju wnętrza. Dobrze też, jeśli komponuje się on z nakryciem stołu. Na mniejszym stole duży szklany wazon będzie przeszkadzał w podawaniu posiłku, a także w rozmowie. Warto pamiętać, aby kwiaty, które mamy na stole w czasie biesiady, nie pachniały zbyt intensywnie, bo nie każdy dobrze znosi kwiatowe zapachy pomieszane z aromatami jedzenia.

Pojemniki i słoje dekoracyjne

Oprócz wazonów do dekorowania stołu możemy użyć innych naczyń szklanych. Niskie kompozycje kwiatowe w kilku identycznych niedużych pojemnikach będą dyskretną, elegancką dekoracją i nie zajmą miejsca na mniejszym stole. Można w nich też umieścić krócej przycięte pojedyncze róże lub inne detale – zależnie od okazji – pisanki, bombki lub gałązki ostrokrzewu. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do ozdobienia stołu słoja dekoracyjnego z dowolnym wypełnieniem. Przyjęcie zyska dzięki niemu oryginalny charakter. Aby podkreślić niecodzienny, uroczysty nastrój wieczoru, wykorzystujemy pojemniki na tealighty. Na większym stole możemy pozwolić sobie na teki detal przy każdym nakryciu. Wypada tylko uważać, aby płomyk nie podgrzewał przypadkiem niepotrzebnie naczynia z napojem, ani nie przeszkadzał w sięganiu po przekąski. Pojemniki i słoje dekoracyjne użyte do aranżacji świątecznego stołu, na co dzień mogą zdobić salon lub kuchnię. Jeśli sprawimy sobie kilka tego rodzaju naczyń i będziemy co jakiś czas zmieniać ich zawartość, otrzymamy za każdym razem nieco inną dekorację wnętrza.

Related Posts

Zostaw komentarz