Dziwne nazwy zwykłych zawodów

przez daniel
Zmiany w nazwach zawodów są czymś naturalnym, jednym z powodów jest ciągła zmiana w funkcjach i obowiązkach na danym stanowisku. Szukając pracy można napotkać bardzo wyszukane i nietypowe określenia zawodów. Co jest przyczyną tych praktyk?

Pracodawcy chcą jak najlepiej dla pracowników

Jednym z powodów jest to, że pracodawcy chcą w ten sposób zainteresować potencjalnych pracowników zwykłymi zawodami. Zmiana nazwy stanowiska na lepiej brzmiącą i bardziej prestiżową, sprawia, że zawód wydaje się bardziej atrakcyjny.

Innym wyjaśnieniem danego zjawiska jest poprawność i grzeczność. Pracodawcy nie chcą nikogo nie urazić, mówiąc, nazywając sprzątaczką, recepcjonistką czy sekretarką, dlatego nadają nowe określenia na stare zawody, chcą, aby ich pracownicy czuli się lepiej, wykonując swoje obowiązki. Zamiast tego mamy: specjalistkę ds. czystości oraz office managera. Kolejnym powodem zmiany nazw zawodów, jest to, że taka nazwa brzmi bardziej dumnie, gdyż Jest wiele niezbyt wyszukanych zawodów, które po zmianie ich nazwy na inną lub anglojęzyczną, zyskują na atrakcyjności. I tak np.: aplikator ulotek, plakatów i reklam to osoba roznosząca ulotki, konfekcjoner odzieży to krawiec, specjalista ds. obsługi gościa hotelowego to recepcjonista, a sekretarka to menedżer biura zarządu. Słynny już konserwator powierzchni płaskich czy specjalista ds. utrzymania czystości, to nikt inny, jak osoba sprzątająca.

Konserwator powierzchni płaskich

Jednak należy pamiętać, że są to zawody zwyczajne ale bardzo potrzebne.

Tym bardziej, że mamy spore problemy z utrzymaniem czystości w miejscach publicznych. W przypadku utrzymania czystości w budynkach użyteczności publicznej, wymaga się stosowania bardziej i sprzętów do czyszczenia.

Niezawodne sprzęty

Trudno wyobrazić sobie utrzymanie higieny w dużych obiektach, bez profesjonalnych środków czystości , sprzęt taki ułatwia codzienne prace takie, jak mycie podłóg i powierzchni. Wózek taki wyposażony jest w prasę do wyciskania mopów, jedno lub dwa wiaderka oraz mopa do mycia podłóg. zostały skonstruowane z myślą o obiektach użyteczności publicznej jak: szkoły, urzędy, stacje paliw, hotele, lotniska, hiper markety, szpitale itp. ale sprawdzają się się również w przypadku mieszkań prywatnych czy gospodarstw domowych. Wózek do sprzątania jest prawdopodobnie najbardziej niedocenianym sprzętem do sprzątania. odznaczają się dużą funkcjonalnością i łatwym sposobem użytkowania, są więc bardzo przydatne i są sporym ułatwieniem pracy osób sprzątających. Pamiętajmy, więc, że żadna praca nie hańbi”, a sama nazwa zawodu, wiele nie zmienia i nie ma w tym żadnego powodu do wstydu. A jeśli ktoś się tego wstydzi być nazywany np. sprzątaczem, to powinien raczej zmienić profesję, niż nazwę stanowiska.

Related Posts

Zostaw komentarz