Gładź do płyt gipsowo-kartonowych oraz do podłoży mineralnych

przez daniel
Żeby przyspieszyć pracę wykonywaną przez firmy remontowo-budowlane stworzona została gładź polimerowa Rigips ProMix Finish Plus. Rozwiązanie jest przeznaczone do finiszowego szpachlowania płyt gips-karton, jak też do prostowania i wyrównywania powierzchni ścian.

Polimerowa masa ProMix Finish Plus z oferty marki Rigips okazuje się skutecznym rozwiązaniem w trakcie szpachlowania finiszowego płyt gipsowo-kartonowych oraz jest sprawdzonym sposobem remontowania podłoży mineralnych. Produkt zalicza się do chemii budowlanej klasy premium. Nowa gładź polimerowa przeznaczona jest do wsparcia działań wykonawców zainteresowanych innowacyjnymi, lepszymi rozwiązaniami, które przyspieszają remont i skuteczną rewitalizację tynków ściennych wewnątrz domowych pomieszczeń.

Ogromną zaletą rozwiązania jest niezwykle gładka konsystencja masy Rigips ProMix Finish Plus. Taka struktura produktu pozwala łatwo i bardzo szybko go aplikować. Prace wykonawcze można prowadzić ręcznie, czy też wałkiem lun mechanicznie. Z założenia produkt od razu po zakupie jest przygotowany do użycia w dowolny sposób. Jednak zastosowanie podczas prac agregatu pozwala w bardzo krótkim czasie uzyskać oczekiwane rozwiązanie ścienne w postaci jednolitej, gładkiej i białej powierzchni na tynkach mineralnych.

Gładź szpachlowa Rigips ProMix Finish Plus z łatwością wypełnia powstałe na powierzchni ubytki, likwiduje pęknięcia oraz rysy, wygładza doskonale przestrzeń ściany przed innymi aplikacjami, jak malowanie, tapetowanie i nakładanie tynków dekoracyjnych.

Masa szpachlowa jest przygotowana do bezpośredniego użycia i dostępna jest w sprzedaży w wiadrze o wadze 25 kg. Oczekiwaną konsystencję uda nam się uzyskać dzięki rozrzedzeniu gładzi przy użyciu wody, którą możemy dodać maksymalnie 1% do zawartości wiaderka. Przed rozpoczęciem układania masy należy zagruntować powierzchnię ściany preparatem Rigips – środkiem gruntującym przeznaczonym dla chłonnych podłoży.

Gładź można używać na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych zgodnych ze standardami od Q2 do Q4. Rigips ProMix Finish Plus jest rozwiązaniem stworzonym do całopowierzchniowego pokrywania podłoży mineralnych, którymi są tynki cementowo-wapienne i gipsowe. Gładź jest łatwa do prac szlifierskich. Charakteryzuje ją też doskonała przyczepność i odpowiednie właściwości wygładzające.

Jak to zwykle bywa w branży remontowo-budowlanej, sprawdzi się podczas prac stosowanie rozwiązań systemowych. Rigips ProMix Finish Plus to uzupełnienie pracy z płytą gipsowo-kartonową Rigips 4PRO™, posiadającą cztery spłaszczone krawędzie.

Masa szpachlowa marki Rigips to wysokiej jakości chemia budowlana do likwidowania ubytków powstałych na ścianie, jak też do prostowania oraz wyrównywania jej powierzchni. Gładź powinno się stosować miejscowo lub na całości płaszczyzn.

Related Posts

Zostaw komentarz