Huśtawka ogrodowa – huśtawki do pracy i do wypoczynku

przez daniel
Huśtawka ogrodowa może Ci przynieść naprawdę sporo przyjemności na co dzień. I to zarówno w pracy, jak i podczas swobodnego odpoczynku.

Brakuje Ci na co dzień świeżego powietrza? Jest na to sposób. Spróbuj przenieść różne domowe obowiązki właśnie na zewnątrz: na taras lub balkon, a może do ogrodu.

 

Huśtawki ogrodowe – dobre do pracy

Co powiesz na pracę zdalną z domu wykonywaną na balkonie? Toż to istny raj dla całego Twojego ciała. Wdychasz świeże powietrze, słuchasz śpiewu ptaków, masz kontakt ze słońcem (byle nie zbyt bliski). Na świeżym powietrzu lepiej się pracuje. Jedyne, o co musisz zadbać to to, by promienie słoneczne nie padały na ekran komputera, bo w ten sposób nic nie zdziałasz.

huśtawka ogrodowa - huśtawki ogrodowe

Do pracy możesz wybrać stół z krzesłem, a możesz też na chwilę przenieść się na huśtawkę ogrodową. Oczywiście pamiętaj o tym, że najważniejsza jest wygoda i ergonomia dla kręgosłupa, więc nie spędź całego dnia na huśtawce z komputerem na kolanach.

A jeśli nie chcesz siedzieć w takiej pozycji nawet przez chwilę, podczas pracy w domu wykorzystaj po prostu huśtawkę jako miejsce chwilowego wytchnienia od pracy. Gdy jesteś w miejscu pracy, nie masz za bardzo takiej możliwości. Ale gdy jesteś w domu i masz ten przywilej, że w dowolnym momencie możesz iść zaparzyć sobie herbatę i wypić ją z ulubionego kubka, tak samo potraktuj huśtawkę. Huśtawka ogrodowa może być doskonałym miejscem na 10-minutowy odpoczynek. Tylko… nastaw sobie budzik, bo przyjemne bujanie może Cię wprowadzić w taki trans, że zapomnisz wstać.

 

huśtawki ogrodowe - huśtawka ogrodowa

Huśtawka ogrodowa – funkcja dekoracyjna

Huśtawka ogrodowa – oprócz tego, że pełni funkcję czysto praktyczną i przydaje się dla gości lub samych domowników – jest też pięknym dodatkiem aranżacyjnym dla ogrodu. Stawiając na tę, która podoba Ci się najbardziej i pasuje do pozostałych elementów, które w ogrodzie się znajdują, możesz osiągnąć rewelacyjny efekt, którego nie powstydzisz się przed gośćmi. Mało tego! Goście będą chętniej Cię odwiedzać, chcąc zainspirować się Twoim cudnym ogrodem (a przynajmniej mamy taką nadzieję).

Ustaw ją tak, by wzrok padał na nią od razu, kiedy wejdziesz do centralnego punktu ogrodu, na taras lub balkon. Rzecz jasna, zwróć również uwagę na możliwość rozmieszczenia mebli – zwłaszcza jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią.

 

Huśtawki ogrodowe – rodzaje

Huśtawka ogrodowa może i nie jest najważniejszym meblem do ogrodu, a raczej świetnym dodatkiem, jednak kto zabronił marzyć. Jeśli jeszcze nie kupiłeś huśtawki ani jej nie wybrałeś, to sprawdź, jakie masz możliwości.

Możesz wybierać spośród różnych rodzajów huśtawek ogrodowych: drewnianych, metalowych, kilkuosobowych, jednoosobowych, huśtawek-koszy itd.

Huśtawka drewniana doskonale komponuje się z naturą, więc pasuje do ogrodu jak znalazł. Będzie też bardzo trwała. Z kolei huśtawka metalowa to możliwość dobrania odpowiednich poduszkę i dobra stabilność. Ostatnio bardzo popularnymi rozwiązaniami są huśtawki (krzesła) brazylijskie oraz huśtawki wiszące (na stelażu lub umieszczane na haku na suficie).

Wszystkie huśtawki ogrodowe łączy jedno – świetnie się na nich pohuśtać, aby ukoić się po całym dniu ciężkiej pracy.

Related Posts

Zostaw komentarz