Jak dobrać prowadnicę do pilarki?

przez daniel

Gwarancja bezpiecznej i efektownej pracy pilarki to zadbanie o dobry stan techniczny wszystkich jej części, z których najważniejsza jest prowadnica do pilarki. To na niej osadza się łańcuch i ona odpowiada za wprawienie go w ruch. Jej regularna konserwacja pozwoli nam dostrzec każdy widoczny uraz mechaniczny na jej powierzchni, dzięki czemu w odpowiednim do tego momencie będziemy mogli kupić nową prowadnicę.

Prowadnica do pilarki – kiedy należy ją wymienić? 

Prowadnica do pilarki i łańcuch to dwie najbardziej newralgiczne części opowiadające za bezpieczną i efektywną pracę z drewnem w naszym ogrodzie lub w pracy. Mimo to zużycie prowadnicy to naturalny proces. Jeśli zatem po zakończonej pracy zauważymy rozwidlenie na jej czole, zużyte lub uszkodzone zęby na zębatce napędowej, wygięte lub ułamane szpikulce lub jeśli sam gwint budzi w nas wątpliwości, powinniśmy kupić nową. W przypadku braku oznak uszkodzenia mechanicznego producenci  najczęściej  zalecają zmianę prowadnicy po zużyciu około trzech łańcuchów.

Jaka powinna być dobra prowadnica do pilarki?

Prowadnica do pilarki, która zapewni jej bezpieczną i wydajną pracę na dłużej, przede wszystkim powinna być dobrana pod względem parametrów do posiadanego przez nas modelu piły. Zawsze warto postawiać na sprawdzonych producentów prowadnic, których części dadzą nam gwarancję najwyższej jakość stali, a więc odporności na korozje, warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Złej jakości prowadnica wykonana z niskiej jakości materiałów nie tylko może narazić nas na dodatkowe koszty, ale i na niebezpieczeństwo.

Wszelkie oznaczenia znajdują się na powierzchni prowadnicy lub w instrukcji obsługi. Wystarczy je odczytać i zamówić przez Intenet lub udając się do sklepu ogrodniczego. W przypadku, gdy pilarka służy nam do cięcia drzew, gałęzi i drewna na działce wystarczy prowadnica do pilarki o długości 35 cm, jeśli planujemy ciąć średniej wielkość bale i drewno przyda się ta o długości 40 cm. Z kolei, gdy zawodowo zajmujemy się ścinaniem drzew prowadnica może mierzyć nawet 100 cm.

Gdzie kupić prowadnicę do pilarki?

Prowadnica do pilarki to cześć, którą powinniśmy bez problemu dostać w każdym sklepie ogrodniczym. Warto jednak postawić na zaufane sklepy, które sprowadzają części od najlepszych producentów pił. Nie tylko ułatwi nam to wybór prowadnicy bez wychodzenia z domu. Internetowy sklep ogrodniczy gwarantuję wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania oferowanych części. Dodatkowo przy zakupie prowadnicy najprościej będzie nam skorzystać z ich bogatej oferty i kupić zestawy tnące do pilarki. Dzięki takim zestawom, które zawiera zarówno prowadnicę, jak i łańcuch tnący będziemy mieć pewność, że będą ze sobą w pełni kompatybilne.

Related Posts

Zostaw komentarz