Jak skrócić sobie pracę w kuchni?

przez daniel

Prace kuchenne są nieodłączną częścią ludzkiego życia. To właśnie w kuchni spędzamy znaczną jego część. Warto więc maksymalnie przyśpieszyć sobie w niej pracę. Jak to jednak zrobić? Oprócz utrzymywania porządku, a co za tym idzie dobrej organizacji – można także rozważyć zakup zestawu garnków na indukcję, które walnie skracają czas gotowania.

Czy pracę w kuchni można przyśpieszyć?

Prace kuchenne z reguły kojarzą się nam z wielogodzinnym staniem przy garnkach, w których gotujemy nasze potrawy. Zwłaszcza w zabieganym okresie przedświątecznym zajęcie takie może wydać się nam bardzo czasochłonne. Na pewne czynniki nie będziemy mieli niestety wpływu. Przykładem jest odpowiednio długi czas pieczenia mięsa w piekarniku.

Istnieją jednak sposoby na znaczne skrócenie przymusowego pobytu w kuchni. Dobrym tego przykładem będzie więc przygotowywanie potraw w indywidualnie dobranym do nas zestawie garnków, który oprócz swojej poręczności będzie także jednorodny i uniwersalny. Co za tym idzie będziemy mogli pozbyć się tych starych i zdekompletowanych. Rezultatem będzie więc znaczne zaoszczędzenie miejsca w kuchni, a tym samym poprawa naszej organizacji i zyskanie tak potrzebnego dla nas – czasu.

Czy garnki na indukcję skrócą czas gotowania?

Oprócz zadbania o porządek i dobrą organizację pracy w kuchni, kolejnym sposobem na zyskanie tak cennego dla nas czasu jest skorzystanie z zestawu garnków indukcyjnych. Warto tu podkreślić, że gotowanie na płycie indukcyjnej może być od 30% do nawet 50% krótsze, niż na zwykłym palniku. Jeśli więc jesteśmy osobą zabieganą, lub po prostu chcemy zaoszczędzić nasz czas – warto skorzystać z takiego właśnie rozwiązania. Niektóre płyty rozpoznają, czy stoją na nich naczynia. W razie zdjęcia ich z płyty – automatycznie się ona wyłącza. Jeżeli zapomnimy więc o gotowanej potrawie, płyta indukcyjna sama się wyłączy.

Należy tu jednak przypomnieć, że płyta indukcyjna wymaga zastosowania na niej garnków indukcyjnych. Posiadają one odpowiednio grubsze dno, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dzięki temu garnek indukcyjny nagrzewa się znacznie szybciej i równomierniej.

Garnek kwadratowy z pokrywą ODELO Denyo 24 cm. Źródło: Prymus AGD

Czy garnki indukcyjne to bezpieczne rozwiązanie?

Zestawy garnków na indukcję są więc bardzo wygodnym wyborem, który nie tylko walnie przyśpiesza sam proces gotowania – ale jest też bezpieczny. Nie stworzymy więc zagrożenia dla naszego dziecka w postaci ewentualnego poparzenia ogniem, lub zaczadzenia gazem z nieodpalonego palnika.

Podsumowanie

Istnieje więc wiele różnych sposobów, dzięki którym walnie przyśpieszyć możemy nasze prace kuchenne, a tym samym zyskać czas, który wykorzystać będziemy mogli już według swojego, własnego uznania. Metod jest wiele: począwszy od utrzymywania kuchni w stanie porządku, co można uzyskać pozbywając się nie potrzebnych i zdekompletowanych garnków, na skorzystaniu z garnków na indukcję. Rezultatem będzie więc bardziej komfortowa, przyjemniejsza, a przede wszystkim krótsza praca w kuchni. Jeśli poszukujemy takiego rozwiązania – zachęcamy do zapoznania się z propozycją Prymus AGD.

Related Posts

Zostaw komentarz