Jak urządzić nowoczesny salon?

przez daniel
Jak urządzić nowoczesny salon?

Większość dobrze i stylowo urządzonych wnętrz salonów w domach jednorodzinnych charakteryzuje styl nowoczesny. Dlaczego jest on tak popularny i czym się charakteryzuje?

W polskich realiach aranżacyjnych już od jakiegoś czasu upodobaliśmy sobie styl nowoczesny. Projektanci dość nieśmiało wprowadzali go w swoich projektach, najpierw w postaci stonowanych kolorów oraz przy wykorzystaniu naturalnych surowców do wykończenia, a później przechodząc o krok dalej. Aktualnie, w nowoczesnym stylu aranżuje się całe stylizacje pomieszczeń, od materiałów stosowanych do wykańczania wnętrz, po dekoracje i meble. Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Nieco industrializmu i naturalnego stylu skandynawskiego!

Choć wciąż mówimy o polskich wnętrzach wystylizowanych nowocześnie to nie sposób wspomnieć o tym, że główną inspiracją do ich stworzenia jest styl skandynawski. 

Ten ostatni charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, najczęściej drewna, betonu lub kamienia. W salonie skandynawskim, pod warunkiem, że jest to możliwe, powinien znaleźć się kominek, a obok niego miejsce na stojak, na którym będzie można ułożyć choć kilka drewnianych klocków do rozpalenia. Dzięki temu, w salonie od razu mamy wrażenie bliskiego kontaktu z naturą, w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Nie małe znaczenie w tej skandynawskiej i bardzo nowoczesnej aranżacji będą oczywiście odgrywały również kolory. Ściany warto zatem pozostawić białe lub w odcieniu delikarnej szarości, zaś meble dostosować do podobnej palety barw. 

Porada eksperta: jeśli wybrałeś do salonu biały kolor ścian to bardzo dobrze zaprezentuje się na ich tle szara kanapa oraz krzesła w podobnym kolorze tapicerki.

Stół oraz komoda TV niech pozostanie utrzymana w kolorze naturalnego drewna. Widoczne usłojenie na blacie stołu oraz szafek dodadzą salonowi wytwornego charakteru.

Jakie meble do salonu nowoczesnego?

Podczas wyboru zestawu nowoczesnych mebli wypoczynkowych kieruj się zasadą minimalizmu. Tutaj najlepiej sprawdzą się drewniane, oszczędne w formie meble oraz kanapa lub szezlong w pięknym białym lub szarym wykończeniu. Jeśli chcesz wprowadzic do salonu odrobinę ciepła i przytulności to zawsze możesz finalnie wkomponować we wnętrze dekoracyjne poduszki, sztuczną skórkę rzuconą w okolicy kanapy, czy też miękkie koce.

Styl nowoczesny będzie Ci wdzięczny, jeśli przede wszystkim zachowasz umiar!

Related Posts

Zostaw komentarz