Jak urządzić przedpokój/hol – Aranżacje | Pomysły | Inspiracje | Wskazówki | 2020

przez daniel

Powiadają, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Przedpokój jest nieodzowną wizytówką naszego domu. Powinien być zarazem ładny, jak i funkcjonalny.


Inspiracje i porady

Nawet mały, nieustawny i ciemny przedpokój można urządzić w taki sposób, by zachwycał zaraz po przekroczeniu jego progu. Podstawowymi elementami wyposażenia przedpokoju są szafka na obuwie, wieszak, siedzisko, szafa i lustro. Do małych wnętrz nie należy wybierać zbyt dużych mebli – starajmy się raczej dobierać meble w taki sposób, by łączyły w sobie kilka funkcji. Podłoga w przedpokoju powinna być łatwa do zmywania. Warto rozważyć położenie płytek, elastycznej wykładziny, nie zaszkodzi również umiejscowieniu tu niewielkich rozmiarów dywanika. Jako dodatkowe schowki idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju kosze i pudła. Żeby zaoszczędzić odrobinę miejsca, ustaw je na szafir lub półkach, bądź też zamontuj półki na ścianach tuż pod sufitem. W przedpokoju zainstaluj dwie lampy – jedną, która rozproszy światło na całe pomieszczenie i drugą kinkietową nad lustrem. Jeżeli nie chcesz inwestować zbyt wielu środków, postaw na minimalizm.


Jak ładnie urządzić przedpokój?

Zwróć szczególną uwagę na to, by Twoje mieszkanie już od wejścia robiło na gościach dobre wrażenie. W większości przedpokoi perspektywę wejścia zamykają często szpecące otoczenie drzwi toalety. Warto więc odwrócić od nich uwagę. Wymień drzwi na takie same jak te do pokoju, czyli bez szybki i otworów wentylacyjnych. Ścianę wraz z drzwiami oklej tapetą, lub przyklej do nich sporych rozmiarów lustro. Gość wchodzący w Twoje progi w pierwszej kolejności powinien skupić swoje spojrzenie na czymś ładnym i wywołującym pozytywne wrażenie. Ważną wskazówką przy urządzaniu niewielkich rozmiarów przedpokoju jest pozostawienie odpowiedniej szerokości korytarza w strefie wejściowej i przejściowej. W przypadku wnętrza, które urzekać ma klasą i elegancją, warto postawić na zawsze sprawdzającą się prostotę i funkcjonalny minimalizm. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z elementów dodatkowych. Warto jednak pamiętać o tym, że to właśnie głównie skrajny minimalizm i umiar w dekoracji wnętrza zadecyduje o tym, że nasz przedpokój będzie wnętrzem praktycznym i nowoczesnym.

Jak optycznie powiększyć przedpokój

Mały przedpokój dość trudno jest powiększyć. Kiedy pozwala nam na to układ ścian i wnętrz, można go np. włączyć do salonu. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Warto więc spróbować innych sposobów. Ściany przedpokoju powinny być jasne, a wnętrze dobrze oświetlone kilkoma lampami. Duże lustro również optycznie powiększy nasz przedpokój i dodatkowo rozświetli jego przestrzeń.


Szafy, szafki wiszące, półki

Najwygodniejsza do przechowywania ubrań i innych rzeczy będzie oczywiście szafa. By aranżacja przedpokoju z szafą była funkcjonalna, musi on mieć przynajmniej 140 cm szerokości. Drzwi przesuwne mogą zdecydowanie pomóc w zaoszczędzeniu dodatkowego miejsca. W przypadku małego przedpokoju na przechowywanie możemy wykorzystać również jego wysokość. Na jednej ze ścian lub wokół przedpokoju należy wtedy zainstalować półki. Zamiast półek możemy powiesić również szafki.

Related Posts

Zostaw komentarz