Jak urządzić salon – Aranżacje | Pomysły | Inspiracje | Wskazówki | 2020

przez daniel

Urządzając salon często dokonujemy całkowicie niepotrzebnych zakupów. Kupujemy meble lub dodatki, które w zestawieniu ogólnym niestety zupełnie nie współgrają z dotychczasową aranżacją naszego salonu. Zapętleni w mnogości dostępnych rozwiązań i sugestii rodziny lub znajomych, tworzymy aranżację niespójną, nieuporządkowaną i bezstylową. O czym powinniśmy pamiętać urządzając salon?


Klimatycznie i praktycznie

Zanim przystąpimy do urządzania salonu, powinniśmy wcześniej dokładnie prześledzić swoje praktyki. Odpowiadając sobie na wiele pytań związanych z naszym trybem życia, dowiemy się gdzie i z jaką intensywnością powinniśmy zaplanować oświetlenie, a także jakie ono dokładnie powinno być. Takie drobiazgi w doskonały sposób urządzają nasz salon, a także czynią go nie tylko pięknym i indywidualnym, ale również skrojonym na miarę naszych potrzeb i upodobań. Urządzając zaś wnętrza i dobierając niezbędne wyposażenie naszego salonu, najlepiej jest kierować się jedną prostą zasadą – im mniej, tym lepiej. Pamiętajmy również i o tym, by nie utrudniać sobie czynności związanych ze sprzątaniem pomieszczenia. Jeżeli przestrzeń w salonie będzie klarowna i uporządkowana, również jej sprzątanie przebiegnie szybko i nie przysporzy nam zbyt wielu kłopotów. A to z kolei pozwoli nam na zaoszczędzenie cennego czasu.


Styl nieprzemijający

Od czego zacząć swoją przygodę z urządzania wnętrza salonu? Wiele osób bardzo często nie zdaje sobie sprawy z wagi określenia granic stylu, w jakim chciałyby utrzymać sposób aranżacji swojego salonu. Warto wtedy poszukać inspiracji w kręgach zawężonych do dwóch lub trzech ulubionych stylów. Jeżeli podobają nam się dane rozwiązania z dwóch różnych stylów, inspirujmy się wnętrzami obu, dobierając z nich to co razem wygląda naprawdę dobrze i w zupełności odpowiada naszym oczekiwaniom.

Odpowiednie ustawienie mebli

Na tym etapie aranżacji zawsze wynika najwięcej problemów. Skąd biorą się nasze wątpliwości? Aby z meblowania salonu czerpać jak najwięcej radości, warto wcześniej rozważyć kilka realnych ustawień mebli. Weźmy więc w dłoń kartkę i ołówek, przygotujmy sobie kilka identycznych arkuszy z planem naszego salonu i zacznijmy rysować. Gdy do naszych pierwotnych zamierzeń nabierzemy dystansu i na swoje wizje umeblowania salonu spojrzymy już w nieco bardziej spokojny sposób, najlepsza wersja jego aranżacji sama wpadnie nam w ręce.


Wybór dodatków do wnętrza

Dodatki do naszego salonu wybierajmy zawsze na końcu. Gdy wszystkie wybrane przez nas meble ustawimy już w ostatecznej konfiguracji, na podłodze położymy dywan, a okna udekorujemy zasłonami, może się okazać, że planowane przez nas wcześniej dodatki będą zupełnie zbędne. Nie zaśmiecajmy niepotrzebnie salonu przypadkowymi bibelotami. Wybór dodatków powinien być przez nas skrupulatnie przemyślany. Wizualizujmy ich połączenie z kolorystyką panującą w pomieszczeniu, inspirujmy się gotowymi rozwiązaniami. Takie działanie zagwarantuje nam trafność naszej decyzji oraz to, że dany przedmiot trafnie wkomponuje się w aranżację naszego salonu.
Jaki kolor do salonu?

Related Posts

Zostaw komentarz