Jak wybrać suszarkę do ubrań?

przez daniel
Jak wybrać suszarkę do ubrań?

W dzisiejszych czasach mało kto potrafi sobie wyobrazić życie bez pralki. Na samą myśl o tym, że wzorem naszych prababek mielibyśmy prać wszystko ręcznie, niejednemu zrobi się gorąco. Wielu z nas jednak do dziś bardzo tradycyjnie suszy pranie, używając do tego celu rozwieszonych w łazience lub na balkonie sznurków, metalowej suszarki lub też – zwłaszcza w sezonie zimowym – kaloryfera. Tymczasem technologia skutecznie może nas wyręczyć także i w tym zakresie, oferując nowoczesne, wygodne i bardzo łatwe w użyciu suszarki mechaniczne.

Dlaczego warto mieć suszarkę?

Suszarka mechaniczna to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie mają cierpliwości do rozwieszania prania. Jest to także świetne wyjście dla tych, którzy nie lubią czekać, czasem nawet całego dnia albo i dłużej, aż ich pranie będzie suche. Przeciętna suszarka kondensacyjna potrzebuje od kilkudziesięciu minut do maksymalnie dwóch godzin, aby poradzić sobie z wysuszeniem odzieży, a także firan, kołder, czy koców.

Suszarka zazwyczaj rozwiązuje też problem z prasowaniem – w większości przypadków ubrania z niej wyjęte nie potrzebują kontaktu z żelazkiem, można je po prostu poskładać i włożyć do szafy. Niewątpliwie przypadnie też do gustu osobom wrażliwym na względy estetyczne, mało kto lubi bowiem, gdy łazienkę czy pokój oszpeca zajmujące zazwyczaj sporo powierzchni pranie. Szybka pożyczka umożliwiająca zakup suszarki już dziś, sprawić może, że ten komfort stanie się i twoim udziałem.

Istotne parametry

Jakie parametry są istotne przy wyborze suszarki? Polecamy zwrócić uwagę na wielkość suszarki. Chodzi tu zarówno o zewnętrzne gabaryty urządzenia, jak i pojemność bębna. Wielu ludzi kierując się oszczędnością miejsca, stawia suszarkę na pralce. Warto więc zadbać, aby oba sprzęty miały podobne rozmiary. Równie istotne jest zadbanie o to, aby pralka i suszarka miały załadunek podobnej pojemności, tak, aby całe zrobione pranie bez problemu zmieściło się w suszarce.

Innym ważnym parametrem jest zużycie energii. Obecnie na rynku dostępne są trzy główne modele suszarek. Pierwszy wykorzystuje technologię pompy ciepła i jest zdecydowanie najbardziej energooszczędny. Drugi to model z grzałką, który suszy co prawda nieco szybciej, ale zużywa przy tym znacznie więcej prądu. Dla niezdecydowanych istnieją również wersje hybrydowe, łączące obie te technologie. Szybka pożyczka może ułatwić dokonanie wyboru modelu, który w największym stopniu odpowie na nasze potrzeby.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając suszarkę?

Oprócz rozmiaru oraz zastosowanej technologii suszarki różnią się między sobą również takimi aspektami jak oferowane funkcje i dodatkowe wyposażenie. Przed zakupem warto więc zastanowić się, na jakich opcjach szczególnie nam zależy: program dla alergików, program odświeżania dawno nieużywanej odzieży, a może program suszenia kołder? Czy chcemy, aby suszarka miała dodatkowy kosz do suszenia wełny oraz butów? A może podświetlany bęben?

Jeśli w tym momencie wymarzona suszarka kondensacyjna wydaje się być poza zasięgiem twoich możliwości finansowych, szybka pożyczka może przyjść z pomocą. Zalety suszarki bez wątpienia docenią zarówno ci bardzo zapracowani, jak i rodzice małych dzieci, czy osoby, które intensywnie trenują, a nie posiadają kompletów ubrań do ćwiczeń na każdy dzień tygodnia.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Proficredit.pl

Related Posts

Zostaw komentarz