Jaki kolor wybrać do przedpokoju/holu – Pomysły na kolory ścian w przedpokoju/holu 2020

przez daniel

Kolory w przedpokoju mają niebagatelny wpływ na ogólny efekt wizualny w tym pomieszczeniu. W jaki sposób dobrać kolory ścian w holu? Zabierając się do remontu swojego przedpokoju, niejednokrotnie zastanawiasz się pewnie jak go urządzić. Kolory w przedpokoju muszą być koniecznie dopasowane do wielkości Twojego pomieszczenia i znajdującej się w nim zabudowy. Dowiedz się, jakie barwy będą najbardziej odpowiednie do zaaranżowania tego miejsca.


Jak dobierać kolory ścian do przedpokoju?

W aranżacjach przedpokój bardzo często bywa omijany z uwagi na to, że traktowany jest jako miejsce typowo przechodnie. Nie należy jednak zapominać o tym, że to właśnie on robi pierwsze wrażenie na Twoich gościach. Kolor ścian w przedpokoju powinien być spójny z kolorystyką pozostałych wnętrz, szczególnie w sytuacji, gdy nie jest zupełnie odrębnym pomieszczeniem. Hol jest miejscem, które nie lubi monotonii, dlatego nadmiar jednego koloru o bardzo podobnej tonacji zazwyczaj zwyczajnie sprawia wrażenie nudnego. Zabawa kolorem, światłem, zawieszeniem półek i odpowiednie rozmieszczenie wieszaków może przynieść naprawdę ciekawe efekty. Z natury przedpokoje należą do pomieszczeń dosyć ciemnych, do których nie ma bezpośredniego dostępu światła słonecznego. Dlatego tak ważny jest kolor ścian, który dla swojego przedpokoju dobierzesz. Często jego głównymi zadaniami jest modyfikacja kształtu i wymiarów tego pomieszczenia. Odpowiednio dobraną kolorystyką możemy przedpokój zwęzić lub poszerzyć jego wnętrze. Dla ciemnych korytarzy doskonałą alternatywą są kolory jasne. Nie tylko rozświetlą, ale również poszerzą optycznie wąską przestrzeń, jaką często dysponujemy. Mogą to być barwy ciepłe – pomarańcze lub żółcie. Jeżeli jednak nie przepadasz za ciepłymi tonacjami barw, wybierz kolory chłodne – biel, odcienie szarości, beże, jasną zieleń lub błękit. Powinny być one odpowiednio stonowane. Jeżeli Twój przedpokój jest mały i prostokątny, na ścianach zastosować możesz kolorystykę optycznie powiększającą wnętrze – jasne błękity, biele i beże, a także jasny seledyn, żółcie i pomarańcz. Drzwi i sufit pomalowane na biało dodadzą wnętrzu lekkości i zwiększą wrażenie przestronności. Jeżeli jesteś właścicielem typowego, kwadratowego korytarza, idealne zastosowanie znajdą w nim nieco bardziej intensywne barwy. Jeżeli chcesz go dodatkowo wydłużyć, ściany prostopadłe do wejścia pokryj fioletem, zielenią i beżem, natomiast ścianę przeciwległą jakimś zgaszonym odcieniem. Przedpokój wąski i wysoki możesz optycznie obniżyć malując sufit o ton lub kilka tonów ciemniejszym kolorem niż ściany. Ratunkiem w takiej sytuacji będzie również biel użyta na frontach drzwi. Jeżeli cieszysz się dużym i przestrzennym przedpokojem, jesteś w nieco bardziej komfortowej sytuacji. Możesz zastosować kilka różnych kolorów ścian lub kilka tonacji tego samego koloru. Ściany pomalowane na przemian dwoma odcieniami podzielą i ciekawie zróżnicują przestrzeń przedpokoju. Gdy problemem staje się zbyt niski sufit, pomaluj go na biało i postaraj się zachować na ścianach jedno centymetrowe pasy.

Related Posts

1 komentarzy

aga 25 kwietnia 2020 - 18:46

Ciekawą alternatywą dla pomalowania jest położenie fototapety na wymiar, która nie tylko będzie dawała świetny efekt dekoracyjny, ale również dzięki zamówieniu jej w odpowiednim wymiarze pozwoli nam połączyć wiele innych pomysłów .

Odpowiedz

Zostaw komentarz