Jaki kolor wybrać do salonu – Pomysły na kolory ścian w salonie 2020

przez daniel

W jaki sposób pomalować ściany swojego salonu? Dowolnie! W odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu doskonale obroni się każdy kolor. Kolorystyka salonu ma ogromny wpływ na na odbiór wnętrza i samopoczucie domowników. Powinna być przemyślana w bardzo staranny sposób i na tyle spójna, aby wszystkie elementy znajdujące się we wnętrzu stanowiły harmonijną całość.


Postaw na klasykę, czyli biel w salonie

Biel wprowadza do każdego wnętrza wrażenie czystości i porządku oraz optycznie je powiększa i spośród wszystkich dostępnych kolorów odbija najwięcej światła. Powyższe atuty warto wziąć pod uwagę w przypadku, gdy ma się do czynienia z aranżacją pomieszczenia niewielkiego i słabo doświetlonego. Producenci proponują różne warianty bieli. Podobnie jak barwa światła, biel może być ciepła lub zimna. Jej odbiór zmienia się również w zależności od pory dnia oświetlenia. To wszystko sprawia, że wbrew powszechnie panującej opinii, znalezienie idealnej bieli wymaga nie lada wysiłku. Zapobiegawczo zaopatrz się więc w próbki i zanim dokonasz zakupu całego zapasu farby, przetestuj kilka odcieni bezpośrednio na swojej ścianie.

Salon w odcieniach błękitu

Do tej pory kojarzony z sypialniami lub pokojami dziecięcymi, coraz częściej w naszych salonach pojawia się błękit. W modzie są obecnie zwłaszcza jego złamane, przybrudzone odcienie. Sprawiają wrażenie lekkich i romantycznych. Błękit zastosowany w tej właśnie postaci może być łatwo łączony z innymi barwami, np. z brązem i beżem oraz granatem.
Jasne odcienie niebieskiego nie męczą wzroku, mają bardzo neutralny charakter i optycznie powiększają wnętrze pomieszczenia.

Reprezentatywny i modny, czyli salon w kolorze granatu

Granat, razem z butelkową zielenią, zapoczątkował modę z roku na rok przybierającą na sile na ciemne i nasycone kolory. To barwa, która napawa spokojem. Kojarzy się jednoznacznie z autorytetem, powagą, siłą i bezpieczeństwem. Jeżeli chcesz podkreślić reprezentatywny charakter swojego salonu, a równocześnie zaprojektować pomieszczenie, które sprzyja odpoczynkowi, granatowa ściana będzie wyborem idealnym.

Zieleń w salonie

To jeden z najmodniejszych kolorów tego sezonu. Zieleń to kolor bliski naturze, odpręża i pozwala odpocząć zmęczonym oczom. Może być łączona z bielą, szarością i resztą neutralnych kolorów. Jej ciemne odcienie uwielbiają towarzystwo złotych dodatków, natomiast zieleń jasna to idealne tło dla aranżacji boho.

Uniwersalność i ponadczasowość – salon w odcieniach szarości

Kolor szary to barwa dość uniwersalna. Doskonale sprawdzi się do salonów urządzonych w różnych stylach. Dobierając odcień szarego, miejmy na uwadze nasłonecznienie naszego salonu. Delikatna szarość rozświetli wnętrze naszego pomieszczenia, natomiast jej ciemniejszy odcień nada wnętrzu głębi. To kolor nie tylko modny, ale i bardzo praktyczny. Szarości są uniwersalne i doskonale łączą się z innymi wyrazistymi odcieniami.

Jeżeli wciąż nie jesteś pewien jakiego dokonać wyboru lub z czym wybrany kolor połączyć, spróbuj przygotować tablicę inspiracji. Zdjęcia i grafiki pasujące do wizji Twojego wymarzonego salonu umieść w jednym miejscu, a później zmieniaj elementy tak długo, aż otrzymasz spójną i zadowalającą Cię koncepcję.

Related Posts

Zostaw komentarz