Jaki kolor wybrać do domowego biura – Pomysły na kolory ścian w domowym biurze 2020

przez daniel


Z roku na rok rośnie w Polsce liczba osób przechodzących na pracę zdalną. Coraz istotniejsze staje się właściwe przygotowanie pomieszczenia, w którym będziemy wykonywać swoje obowiązki. Ważny jest nie tylko dobór fotela czy biurka, ale również i koloru ścian.Aranżacja przestrzeni domowego gabinetu

Zdolność odbioru kolorów przez człowieka ma ogromny wpływ na jego psychikę i samopoczucie. Kolory to po prostu odbite światło. Te jasne i ciepłe niosą ze sobą duże dawki energii i odbijają długie fale elektromagnetyczne. Zimne i ciemne zaś wysyłają krótkie. Jedne barwy potrafią pobudzać, inne natomiast nużyć i wywoływać uczucie złości. Im wyższe stają się stężenie, głębia i nasycenie danego koloru, tym mocniej działa on na nasze samopoczucie. W zależności od aranżacji, otaczające nas barwy mogą mieć różne zastosowania i w różny sposób wpływać na nasze domowe biuro.


Domowe biuro – w jaki sposób zmobilizować się do pracy?

Podczas zdalnego wykonywania obowiązków bywamy dość silnie podatni na otaczające nas zewsząd pokusy – wcześniejsza przerwa, wyjście na spacer czy chociażby wykonanie najprostszych domowych prac. Bardzo istotną rolę odgrywa w tym przypadku samodyscyplina oraz przemyślana aranżacja naszego gabinetu. Podczas pracy i wykonywania zadań umysłowych potrzebujemy odpowiednich bodźców. W przypadku urządzania domowego biura wskazane są kolory, które w prosty sposób pomogą utrzymać naszą produktywność i zapewnić nam dobre samopoczucie. Dlatego podczas aranżacji naszego miejsca pracy swoją uwagę powinniśmy skupić właśnie na kolorach. Warto pomyśleć o nich jeszcze przed dokonaniem zakupu biurka i fotela. Doskonałe środowisko dla pracy koncepcyjnej tworzą zimniejsze kolory, takie jak beżowo – szary, szary czy charakterne odcienie niebieskiego. Posiadają one jednocześnie właściwości łagodzące i uspokajające, co sprawia, że w takim otoczeniu poprawia się nam koncentracja i jesteśmy bardziej skupieni. Zimniejsze odcienie kolorów kremowych pozwalają zaś na dłuższą i efektywniejszą pracę – zmniejszają napięcia nerwowe powodowane goniącym nas czasem, wzmagają cierpliwość oraz podtrzymują naszą aktywność. Natomiast beż i kremowy utrzymane w ciepłym tonie barw ożywiają i pobudzają do działania. Nasze domowe biuro warto przyozdobić jasnymi beżami – będą nas pogodnie nastrajać i aktywizować do działania. Oba te kolory zastosowane w ciepłej tonacji wzmacniają siłę woli, co istotnie wpływa na jakość i efektywność wykonywanej przez nas pracy zdalnej. Oba te kolory posiadają również i jeszcze jedną ukrytą zaletę – wzbudzają zaufanie, co okazać się może dość ważnym czynnikiem w momencie, w którym w swoim domowym gabinecie przyjmować będziemy potencjalnych klientów lub zleceniodawców. Jeśli zaś zależy nam na pobudzeniu wyobraźni i potężnej dawce pozytywnej energii, warto pokryć ściany jasną zielenią, która jest również symbolem bezpieczeństwa i harmonii. Osoby realizujące się w branży artystycznej mogą nieco bardziej zaszaleć z tonacją barw. Inspirująco oddziałuje przykładowo kolor pomarańczowy, który sprawi, że pomieszczenie ciepłem, energią i optymizmem. Dobrze sprawdzi się również połączenie barw żółci i zieleni, które skutecznie nas zrelaksuje i wyzwoli naszą kreatywność.

Related Posts

1 komentarzy

roman 17 lipca 2020 - 08:44

ciekawy wpis, odpowiedni dobór koloru do biura to ważny element. każdy kolor inaczej wpływa na naszą pracę

Odpowiedz

Zostaw komentarz