Meble nie tylko w „sieciówkach”

przez daniel
Meble nie tylko w "sieciówkach"

W ostatnich latach Polacy pokochali kupowanie mebli w popularnych „sieciówkach”. Nie ma w tym oczywiście nic złego i tego typu wielkie sklepy meblowe mają sporo zalet, ale czasem zapominamy, że nie są jedyną opcją kiedy meblujemy nowy dom lub zmieniamy stare meble.

Skupimy się dziś na 2 pozostałych możliwościach: meblach na wymiar oraz meblach od mniejszych producentów.

Meble na wymiar

Takie rozwiązanie przychodzi nam do głowy najczęściej kiedy chcemy umeblować kuchnię. Przygotowane na wymiar meble sprawdzą się jednak tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Są dobrym rozwiązaniem dla osób mających konkretne oczekiwania co do wyglądu i funkcjonalności danego mebla. W przypadku mebli na zamówienie razem z firmą, która je wytworzy ustalamy wszystkie szczegóły – coś dla klientów, którzy nie godzą się na kompromisy.

Niewątpliwie pozytywnym aspektem mebli na wymiar jest również ich oryginalność. Unikniemy sytuacji, w której wchodząc do mieszkania znajomych widzimy te same meble, które mamy w swoim domu.

Tego typu meble mają też tę zaletę, że wiemy z czego realnie są wykonane. Wiemy też jakie wykończenia zostaną zastosowane. Jeśli zależy nam na trwałych meblach wysokiej jakości – to może być rozwiązanie właśnie dla nas.

Meble od mniejszych producentów

„Mniejszych” nie oznacza tutaj małych firm. Chodzi o marki, które nie są aż tak powszechnie znane. Na rynku jest sporo polskich producentów, którzy mają w ofercie naprawdę oryginalne, świetnie sprawdzające się w codziennym użytkowaniu meble. Często zdecydowanie prędzej u takiego producenta niż w sieciówce znajdziemy rozwiązanie, którego szukamy. Dotyczy to szczególnie mebli z mniej popularnymi funkcjonalnościami.

W sieciówkach ciężko nam będzie przykładowo znaleźć sofę z funkcją spania typu włoskiego z grubym materacem. U polskich producentów mebli takie rozwiązanie znajdziemy.

Meble danego producenta można zobaczyć w salonach meblowych, z którymi dana firma współpracuje.

Tekst opracowany przy współpracy z Meble Grochowina Studio – specjalistami w branży mebli na wymiar.

Related Posts

Zostaw komentarz