Niesamowite galerie ścienne, które dodają niepowtarzalnego uroku wnętrzu

przez daniel
Obrazy ścienne to jedna z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej eleganckich dekoracji wnętrz. Zajmują niewiele miejsca, dlatego świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni, niezależnie od metrażu. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane obrazy na ścianę, są lekkie i ergonomiczne lub cięższe, ale dodające wnętrzu głębi. Zainspiruj się i wybierz idealny motyw dla siebie!

Jakie obrazy wybrać do salonu?

Obrazy szklane – wykonane ze szkła hartowanego o grubości ok. 6 mm są najbardziej odporne na urazy mechaniczne, wysoką temperaturę i wilgoć, ze wszystkich rodzajów obrazów na ścianę, dostępnych obecnie na rynku. To sprawia, że mimo swojej wagi, są popularną ozdobą wymagających pomieszczeń, takich jak kuchnia czy łazienka.

Obrazy akrylowe również cieszą się popularnością, są jednak dużo mniej odporne na zarysowania oraz szkodliwe warunki, takie jak wilgoć czy wysokie temperatury. To sprawia, że częściej wieszamy je w salonie niż w kuchni. W obu przypadkach obrazy wprowadzą do wnętrza głębię, co może być użyteczne przy tworzeniu optycznego powiększenia na niewielkim metrażu.

Jaki obraz sprawdzi się w pokoju dziecka?

W pokoju dziecięcym z pewnością nie sprawdzi się obraz szklany ani akrylowy. Są dość ciężkie, więc wymagają pomocy drugiej osoby w trakcie montażu, a ponadto choć są odporne na uszkodzenia mechaniczne, widać na nich każdy odcisk palca, ze względu na gładką powierzchnię. Dzieci, jak wiadomo, lubią wszystko sprawdzać swoimi rękoma, dlatego obrazy, które łatwo ściągają odciski palców, nie są dobrym rozwiązaniem na dekorację ściany w ich pokoju. Co zamiast tego? Obrazy na płótnie canvas! Są lekkie, ergonomiczne i wygodne w montażu. Dzięki chropowatej i matowej teksturze, nie będzie widać na nich odcisków palców, szczególnie jeśli będą miały na sobie kolorowy nadruk.

Jakie motywy wybrać do każdego wnętrza?

Nowoczesne obrazy ścienne mają to do siebie, że można je ze sobą łączyć w tryptyki i większe części. To sprawia, że za optymalną cenę, otrzymujemy produkt, który będzie unikalną dekoracją ścienną. Jakie motywy są najbardziej popularne w obrazach wieloczęściowych? Te, które chętnie wybieracie do dekoracji kuchni to tryptyki z motywem indyjskich i dalekowschodnich przypraw. Nic tak nie dodaje smaku potrawom, jak odrobina curry, cynamonu czy słodkiej papryki. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym, można połączyć w jedną całość nadruk w kilku częściach. Obraz abstrakcja to świetny pomysł na dekorację salonu, szczególnie jeśli nadruk jest w kontrastowych barwach np. łączy w sobie głęboką szarość i ciepły, miodowy odcień. Abstrakcyjne motywy to raj dla artystów! Dzięki temu, że są otwarte na dowolną interpretację, wprowadzą do wnętrza unikalny klimat. Abstrakcie to również niebanalna dekoracja w pokoju dziecka, którą można łatwo wpasować w całość aranżacji. Pamiętajcie, że przy wyborze obrazu, dobrze jest poczuć, że to jest właśnie ten jeden, idealny obraz, który będzie Wam służyć przez długi czas.

Related Posts

Zostaw komentarz