Nowoczesna komoda w salonie – niby nieistotny dodatek

przez daniel

Znamy ją dobrze. Towarzyszy nam w naszych domach od bardzo dawna. Praktyczna i elegancka komoda, bo o niej mowa bywa dla niektórych oczywistością. Naturalnym elementem wyposażenia mieszkania. U niektórych wzbudza kontrowersje. Czy słusznie? Czy komody do salonu to strzał w dziesiątkę? Temat jest gorący i wart wzięcia pod lupę. Zatem do dzieła. Dla kogo przede wszystkim jest to mebel? Dla tych, którzy chcą schować do niego co tylko im się podoba. Dla tych, którzy chcą umieścić go w salonie i udekorować nim pokój. Dla tych, którzy chcą umieścić go w pokoju dziecka, w sypialni, w przedpokoju. Komoda to mebel dla każdego.

Nowoczesna komoda – ponadczasowy klimat

Czy komoda w salonie to dobry pomysł?

Naszą szczególną uwagę kierujemy jednak do tych z Państwa, którzy zastanawiają się nad sensownością posiadania komody w salonie. A jest to miejsce, któremu przyda się mebel piękny, a nam przyda się chwila wytchnienia w momencie, gdy uświadomimy sobie, że w naszym salonie mamy przestrzeń, w której możemy umieścić co nam się tylko podoba.

Komoda w salonie to dobry pomysł, jeśli szukasz czegoś naprawdę uniwersalnego i sprawdzonego. Zalety tego jakże użytecznego mebla przełożyły się na jego popularność. Ta z kolei na wysiłki projektantów by stworzyć mebel piękny, prosty, dający użytkownikom wiele satysfakcji. Komoda w salonie to ponadto mebel o niezwykłych walorach estetycznych, dający poczucie harmonii, dodający ciepła wnętrzu i nadający prawdziwego charakteru domowego ogniska. Bo jak wiemy z komody korzystają chętnie wszyscy domownicy.

Klasyczne czy nowoczesne – jak dobrać komodę pod aranżację salonu?

Sztuka meblarska zna mnóstwo odpowiedzi na to pytanie. Z pomocą przychodzi technologia, wyobraźnia projektantów i paleta materiałów z jakich komody do salonu powstają pod czujnym okiem mistrzów. Nowoczesna komoda do salonu jest marzeniem tych z nas, którzy chcieliby aby wnętrze mieszkania było reprezentacją współczesnego designu. Szukając takiej komody, nie powinniśmy mieć problemu. Wybór jest ogromny. Przyjrzyjmy się najważniejszym trendom.

Na pewno komody na wysoki połysk dają wrażenie elegancji. Szczególnie te ciemniejsze. Choć biel zyskuje coraz więcej zwolenników, zwłaszcza jeśli miejsce, w którym ma stanąć komoda jest szarawe czy ponure. Oczywiście komody z podświetleniem także rozweselą nastrój co nie znaczy, że utraciły coś z elegancji. Barwy mebla i oświetlenia, które w niektórych modelach także możemy wybierać to nowoczesność w służbie klasyki. Warto jednak pamiętać o tym, że zbyt dużo mebli o ledowym oświetleniu może męczyć wzrok. Komoda może też świetnie korespondować z lustrem zawieszonym nad nią, co rozświetla salon i z pewnością jest funkcjonalne.

Funkcjonalne czy stylowe komody – czy na pewno trzeba wybierać?

Styl dla każdego oznacza coś innego. Funkcjonalność to twarde reguły obowiązujące w świecie mebli nie od dziś. Czy te dwie kategorie mają szansę się spotkać? Wygląda to tak, że nowoczesna komoda do salonu kryje funkcjonalne rozwiązania, często na pierwszy rzut oka niewidoczne.
Obecnie komody do salonu są w znacznej części meblami z wysuwanymi szufladami. To klasyczne rozwiązanie znalazło rozwinięcie w takich technologicznych nowinkach jak ciche dosunięcie bez efektu trzaskania lub mechanizm blokowania nadmiernego wysunięcia a przez to wypadnięcia szuflady. Pięknie zaprojektowane komody z przeszklonym frontem są przykładem połączenia ich funkcjonalności z wysokim stylem. Prezentują części mebla jako witrynki, często podświetlone.

Dla bardziej odważnych użytkowników projektanci przygotowali komody o nietypowych fakturach. Imitacja drewna lub marmuru naprawdę robi duże wrażenie. Ciekawym rozwiązaniem dla niektórych może okazać się komoda wisząca, dająca swobodny dostęp do podłogi i ułatwiająca jej pielęgnację. Kolor wybranej komody to rzecz jasna sprawa gustu. Na pewno czerń i biel jako rozwiązania ponadczasowe i uniwersalne barwy dodadzą charakterystycznego nastroju. Białe komody także w przypadku mebli z podświetleniem to rewelacyjna ozdoba. Meble przecież powinny być piękne. Ale też dla komody bardziej odważna kolorystyka nie musi oznaczać braku stylu. Zachęcamy do eksperymentowania.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty nowoczesnych komód?

Odwiedzacie Państwo tę stronę pewnie dlatego, że zamiar zapoznania się z meblarską ofertą rynkową nie jest Wam obcy. Dziękujemy Wam za to, że wspólnie mogliśmy się zastanowić nad sensem posiadania komody, nad tym co wnosi do wnętrza. A wnosi z jednej strony wiele ciekawego o czym mogą Państwo przekonać się odwiedzając Bestmeble4you. Z drugiej strony oprócz całego bogactwa wzornictwa zastosowanego w projektach komód to mebel dający harmonię, poczucie równowagi, stałości. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Bestmeble4you. Nietuzinkową. Jest to bowiem miejsce, w którym bezpośredni dystrybutor komód proponuje to, co w tym meblu najlepsze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wspomnieliśmy już o znaczeniu komód. Nie bez przyczyny. Dom mówi wiele o nas samych. Jest jak podpis, wizytówka dająca gościom przekaz o domownikach. Ale jest też druga strona medalu. Zaprojektowana przez nas przestrzeń po jakimś czasie sama przemawia do nas. Komoda nowoczesna z podświetleniem LED będzie nam podświetlać wspomnienia i pamiątki, a może przypomni o ważnym wydarzeniu lub pocieszy podświetlając ukochaną maskotkę. Mówią, że komoda to królowa salonu. To dobra królowa. Zawsze na wyciągnięcie ręki, uprzejma i tolerancyjna. Niektórzy mogą nawet doszukiwać się znaczenia wierności mebla wobec wnętrza. Klasyczna drewniana komoda wręcz udowadnia to każdego dnia. Czy nowoczesna komoda może zapewnić nam taki klimat? Tak, zdecydowanie. Z duchem czasu projektanci jakby odgadując nasze potrzeby dają nam gotowe propozycje mebli nietuzinkowych, pełnych nowoczesności a przy tym jakby skrojonych na miarę naszych potrzeb. Np. duże komody LED nowoczesne, które łączą zalety dużej pojemności i efektu podświetlenia. Spełnienie marzeń o pięknie? Naturalnie tak. Czysta funkcjonalność? Bezwzględnie.

Na Bestmeble4you stawiamy przed Państwem to wszystko, co w komodach najlepsze. Są tutaj tanie komody do pokoju i salonu, które stanowią odzwierciedlenie stanu współczesnej sztuki meblarskiej. Tutaj tradycja łączy się z nowoczesnością. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w którym piękna komoda zajmuje swoje królewskie miejsce.

Related Posts

Zostaw komentarz