Pellet drzewny – co warto wiedzieć?

przez daniel
Pellet drzewny – co warto wiedzieć?

Pellet drzewny – co warto wiedzieć?

Najbardziej efektywnym opałem jest pellet drzewny, który wytwarzany jest z resztek poprodukcyjnych z tartaków i zakładów stolarskich. Surowiec, czyli trociny są suszone oraz mielone i pod wpływem ciśnienia sprasowane do postaci niewielkich granulek. Nie powinno się stosować żadnych sztucznych składników, tak aby produkt był w 100% naturalny. 

Pod wpływem wysokiej temperatury drewno uwalnia ligninę, która jest naturalnym klejem. Produkt, czyli pellet Częstochowa jest poddawany nieustannej kontroli na wielu etapach procesu produkcyjnego. Powinno się monitorować na bieżąco wilgotność trocin i pelletu. Zanim produkt trafi do odbiorców każda partia jest poddawana ostatecznej kontroli w przyzakładowym laboratorium.

Pellet – różnorodne zastosowanie surowca

Surowcem do produkcji peletu może być praktycznie każdy rodzaj roślin. Jednak najcenniejszym i najlepszym materiałem są trociny drzewne, ścinki i wiórki. Dla wielu producentów jest to szansa na opłacalny interes, dlatego wybierając produkt trzeba wnikliwie sprawdzić jego źródło. 

Pellet znajduje zastosowanie w piekarniach, pizzeriach, ciepłowniach, szkołach, hotelach, muzeach oraz wielu innych ośrodkach użyteczności publicznej. Ten granulat sprawdza się wszędzie tam, gdzie użytkownik oczekuje czystości, wygody, ekonomii oraz względów ekologicznych. Jest także idealnym paliwem dla przemysłu, w tym dla hal produkcyjnych i przemysłowych oraz elektrociepłowni, które zobowiązane są ograniczać emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Dobrze sprawdza się także w przydomowych kotłach, służących do ogrzewania pomieszczeń i wody.

Więcej na stronie: https://envun.pl/.

Related Posts

Zostaw komentarz