Podstawowe umeblowanie przedpokoju

przez daniel
Jak wiadomo, przedpokój jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu czy domu. Niejednokrotnie trzeba się sporo nagłówkować, aby dobrze go umeblować dbając o każdy detal. To od tego miejsca zaczyna się nasze wejście do domu, ale również i wejście naszych gości. W dużej mierze to oni odwiedzając nas, liczą na swobodę i określoną przestrzeń przy zdejmowaniu butów czy kurtki. Warto jest więc uprościć im tę czynność, poprzez odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni.

Dobór odpowiednich szafek

Każdy przedpokój powinien być wyposażony w co najmniej trzy szafki. Pierwszą z nich jest szafka na buty, dzięki której nasze obuwie nie będzie porozrzucane po całym holu. Aby dobrać odpowiednią dla naszego przedpokoju szafkę, należy zadać sobie pytanie, jaka może być jej maksymalna pojemność. Co prawda, im większa tym lepsza, ponieważ będziemy mogli zmieścić do niej więcej par naszego obuwia, jednak zbyt duża może okazać się niepasująca do rozmiaru przedpokoju. Lepiej wybrać szafkę wyższą i szerszą, ale za to mniej głęboką. Z pewnością pozwoli to zaoszczędzić sporo przestrzeni. Dla trudniejszych pomieszczeń powinniśmy zastanowić się nad szafką tworzoną dla nas na wymiar.

Pozostałe dwie szafki, będące niezbędnymi w przedpokoju to szafa na kurtki oraz mała półka na dokumenty. W obu tych przypadkach możliwości jest sporo. Jeżeli przestrzeń naszego przedpokoju jest duża, to śmiało można wstawić szafę, która pozwoli nam schować wszystkie nasze płaszcze i kurtki. Inną możliwością są wbudowywane w ścianę półki oraz szafki lub w przypadku wysokiego sufitu pawlacze. Odnośnie ostatniej półeczki, może być ona powieszona na ścianie lub umiejscowiona w którymś z wolnych rogów jak najbliżej drzwi.

 

Jaki wieszak wybrać?

Charakterystyczne dla wszelkiego rodzaju przedpokojów są wieszaki. W zależności od rozmiaru naszego holu możemy zdecydować się na różne ich rodzaje. Dla mieszkań, w których pomieszczenia te są stosunkowo małe, najlepszy może okazać się wieszak ścienny do przedpokoju. Wieszaki te dostępne są w wersjach na przykład z lustrem lub półką na klucze. Są one zdecydowanie najpraktyczniejsze oraz świetnie sprawdzą się, gdy podczas meblowania walczymy o każdy centymetr. Oprócz wieszaków ściennych istnieje jeszcze wiele różnych ich typów. Jeżeli chcemy, aby wszystko było w jednym miejscu, można zaopatrzyć się w komodę zawierającą wieszak, szafki oraz lustro. Ostatnimi czasy do mody wracają także wieszaki stojące, które bez wątpienia zmieściłyby najwięcej kurtek.

Pozostałe elementy do przedpokoju

Mając w holu zaledwie półkę i wieszak możemy liczyć się z tym, że będzie to wyglądało bardzo skromnie. Aby w jakimś stopniu zapełnić dostępne miejsce, możemy zakupić siedzisko, które przyda się chociażby do ubierania butów.

W celu upiększenia wystroju, na ścianach powinny zawisnąć obrazy oraz zegar, a na podłodze warto położyć wycieraczkę do butów i dywanik.

Dla stworzenia klimatu, potrzebne będzie również oświetlenie. Pamiętajmy, że w przypadku przedpokoju duża ilość światła jest potrzebna, ponieważ z reguły w miejscu tym nie ma okien. Z tego względu pomocne okażą się dodatkowe lampki lub też listwy oświetleniowe.

Related Posts

Zostaw komentarz