Pomysł dla domu na dekorację ścian

przez daniel

Zastanawiasz się jaki sposób dekoracji pustych ścian będzie najlepszy? Urządzenie domu to oczywiście sprawa indywidualna. Wszystko zależy przede wszystkim od gustu i własnych upodobań. W poniższym artykule przedstawimy 3 ciekawe koncepcje, które mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji.

W jaki sposób dokonać wyboru dekoracji ściennej?

Przede wszystkim spójrz na ścianę, którą zamierzasz wypełnić, aby zdecydować, jaki rozmiar sztuki powinieneś wybrać. Istnieje wiele sposobów, aby to określić i zobaczysz różne pomysły w całym tym poście.

Dobrą zasadą jest wybrać sztukę ścienną, która zajmuje szerokość ściany pomniejszoną o 6 cali z każdej strony. Dla przykładu na 40-calową ścianę świetnie będą pasować dekoracji o rozmiarze w okolicach 32 cali. Osoby posiadające ściany o znacznie większych rozmiarach mogą wybrać kilka mniejszych dekoracji, które mogą być ułożone jak kolaż lub ściana galerii. To alternatywa dla dużych pojedynczych dekoracji.

Czym można udekorować ścianę?

Pierwszy i zarazem najbardziej oczywisty pomysł to zdjęcia i obrazy. Można je wydrukować, narysować samodzielnie, lub możesz kupić gotowe w sklepie. Specjalnym dodatkiem do tej dekoracji są piękne ramy. Mogą być rzeźbione, pokryte złotą lub srebrną farbą, z dekoracyjnymi wstawkami. Alternatywą dla standardowych obrazów i fotografii są te drukowane na płótnie. Są one dostępne w specjalnych punktach zajmujących się tym typem sztuki takim jak np. https://www.galeriadruku.com.pl

 

Drugim z pomysłów są lustra. Pozwalają one optycznie zwiększyć powierzchnię pomieszczenia i nawet w najciemniejszych przestrzeniach dodać światło oraz poczucie otwartości. Możesz powiesić jedno duże lustro lub kilka różnych luster o różnych kształtach i rozmiarach.

Ostatni z pomysłów to…talerze. Piękny komplet lub naczynia przywiezione z podróży nie powinny zbierać kurzu gdzieś w szafkach. Najczęściej technika ta stosowana jest w kuchni. Jednak dziś można dekorować naczynia z talerzy w salonie lub przedpokoju. Wielobarwne wyroby ceramiczne tworzą oryginalną kompozycję i doskonale uzupełniają wnętrze w stylu np. prowansalskim.

Related Posts

Zostaw komentarz