Proste wskazówki na urządzenie salonu

przez daniel

Salon to miejsce, które powinno być stworzone do idealnego wypoczynku, a jednocześnie zapewniać takie warunki, by jego użytkownicy mogli spędzać czas na różnych aktywnościach – wspólnych grach, oglądaniu telewizji, czasem ćwiczeniach fizycznych, a także na imprezach. Dlatego bardzo często to właśnie na urządzenie salonu poświęca się najwięcej czasu i uwagi. Musi bowiem być i funkcjonalny i… po prostu ładny, żeby miło spędzało się w nim czas. Jak go zaaranżować? Z pomocą odpowiednich produktów, które z jednej strony będą wspaniałą ozdobą, a z drugiej nie będą ograniczały przestrzeni. O czym mowa? Oczywiście o fototapetach!

Fototapeta w salonie – hit czy kit?

Cóż, kiedyś bez dwóch zdań padłoby na kit, ponieważ fototapety kojarzono wyłącznie z krajobrazami plaż i palami, które – nie ma co czarować – najlepiej pasują do biura podróży czy wystroju aquaparku, a nie do salonu! Obecnie jednak jest tyle wzorów, że spokojnie można znaleźć fototapety zarówno do salonu, jak i do każdego innego pomieszczenia, stylowe i eleganckie. Robią ogromne wrażenie precyzyjną grafiką, kolorystyką i możliwościami, jakie dają. Niektóre fototapety są przestrzenne, dzięki czemu nawet małe pomieszczenie może wydawać się większe, inne z kolei oferują cudownie subtelne, lekkie wzory, które nadadzą wnętrzu romantyzmu i delikatności. Jeszcze inne fototapety stworzone są po to, by z wielkiej przestrzeni zrobić nieco bardziej ciepłą i przytulną.

Jaką fototapetę wybrać do salonu?

Wszystko zależy od aranżacji i własnego gustu. Warto jednak mieć na uwadze, że fototapeta to nie obraz! Oczywiście, można ją ściągnąć nawet zaraz po powieszeniu, jeśli się nie spodoba, jednak zarówno jej aplikacja, jak i ściąganie i przywracanie ściany do odpowiedniej formy może wymagać nieco zachodu. Dlatego warto dobrze przemyśleć swoją koncepcję i postawić na motyw, który się nie znudzi. Niektóre fototapety z powodzeniem imitują np. drewno, cegły czy beton architektoniczny, a są od nich o wiele tańsze! Dzięki nim można więc odmienić wnętrze i nadać mu stylowego charakteru, nie ponosząc przy tym dużych kosztów, a przede wszystkim – nie przeprowadzając gruntownego remontu. Przy naklejaniu fototapety na ściany wymagana jest precyzja i cierpliwość, nie trzeba jednak posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy.

Jak widać – możliwości jest mnóstwo i naprawdę jest w czym wybierać. Pora więc zapomnieć o klasycznych palmach – nowoczesne fototapety to już nie kiczowate obrazki, a pełne stylu dekoracje z ogromnym potencjałem.

Related Posts

Zostaw komentarz