Relaks na tarasie lub w ogródzie? Sprawdzamy meble technorattanowe

przez daniel
zestaw-mebli-ogrodowych-nebraska-3

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje wypoczynku. Najlepszy relaks to oczywiście ten na świeżym powietrzu.

Dlatego też większość z nas stara się wygospodarować na swojej posesji miejsce do odpoczynku i wspólnego biesiadowania.

Niezależnie od tego, czy posiadamy kącik wypoczynkowy na tarasie czy altankę w ogrodzie najważniejszym elementem, o który należy się zatroszczyć są oczywiście meble ogrodowe.

Obecnie w  ofertach sklepów ogrodniczych i meblowych możemy znaleźć szeroki wybór mebli. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością wymienić należy meble technorattanowe. Już od kilku sezonów są najmodniejszą propozycją. Nie ma w tym nic dziwnego. Meble wykonane z tego materiału są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Sprawdźmy, czym się charakteryzują. 

Czym jest technorattan?

Zacznijmy od początku a więc wyjaśnienia czym jest technorattan czyli materiał, z którego coraz częściej wykonuje się meble ogrodowe. Mówiąc najprościej jest to rodzaj tworzywa sztucznego, które wykonane zostało z wzmocnionego włókna polietylenowego HPDE lub poliuretanu o dużej gęstości. To co wyróżnia technorattan (nazywany również rattanem syntetycznym) to faktura i wzornictwo, które przypomina naturalny rattan lub wiklinę.

Meble technorattanowe w kolorze antracyt Bari Garden Point fot. ogrodosfera.pl

Największe zalety technorattanu

Jak wspominaliśmy, meble ogrodowe z technorattanu mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo eleganckie – doskonale pasują zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju tarasu lub altany ogrodowej. Meble wykonane z tego materiału są lekkie i łatwe do przenoszenia a jednocześnie wyróżniają się sporą wytrzymałością. Są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na działanie wilgoci, promieni UV oraz niskich i wysokich temperatur. Dzięki temu technorattan prezentuje się doskonale przez długi czas a meble nie wymagają chowania ich na zimę. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Jakie meble technorattanowe znajdziemy w ofercie dobrych sklepów?

Oferta mebli wykonanych z technorattanu jest obecnie bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć meble idealnie dopasowane do swoich potrzeb oraz przestrzeni w ogrodzie lub na tarasie, która dysponuje.
Podstawowy zestaw to oczywiście stół i krzesła. Najczęściej spotyka się połączenie technorattanu z metalową konstrukcją, dzięki czemu meble te są solidne i stabilne. Nie są to jednak jedyne meble, na które możemy postawić. Obecnie ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju narożniki, które pozwalają stworzyć komfortowy kącik wypoczynkowy nawet dla kilkunastu osób. Ciekawą propozycją są również technorattanowe skrzynie, w których możemy przechowywać np. poduszki lub akcesoria ogrodowe.

Podsumowując, jeśli poszukujemy mebli ogrodowych, które będą komfortowe, nowoczesne, odporne na działanie czynników atmosferycznych a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości – meble technorattanowe są propozycją, którą warto wziąć pod uwagę. Przekonało się o tym już wiele osób, które zdecydowały się postawić na tego typu meble na swoim tarasie lub ogrodzie. 

Related Posts

Zostaw komentarz