Remont salonu – oto dekoratorskie trendy 2021

przez daniel
Salon to dla wielu najważniejsze pomieszczenie w domu, strefa relaksu, spędzania czasu z rodziną oraz miejsce, do którego najczęściej zapraszamy gości. Warto zatem sprawić, abyśmy czuli się w nim możliwie najbardziej komfortowo, oraz aby sprawiał nam on przyjemność samym swoim wyglądem. Oto kilka świeżych pomysłów, które pomogą nam zaaranżować salon elegancki, wygodny i zgodny z najnowszymi trendami.

Duża ilość roślin

Dla miłośników zieleni stwierdzenie to może nie być szczególnie odkrywcze, ale rośliny nadają wnętrzu oryginalny, piękny oraz komfortowy wygląd. Wykorzystanie dużej ich ilości sprawi, że czas spędzony w salonie będzie dla nas niezwykle przyjemny, relaksujący oraz wprowadzający do naszego życia znacznie więcej pozytywnej energii. Pomoże także wprowadzić element więzi z naturą oraz pozwoli oddychać świeżym i czystym powietrzem, co szczególnie w miastach może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Stonowane barwy

W obecnych trendach wnętrzarskich królują kolory przygasłe, spokojne oraz naturalne. Często spotykamy się z beżem, bielą, oliwkową zielenią oraz delikatnym różem. Takie kolory pomogą nam się wyciszyć oraz wytworzyć kojącą, spokojną atmosferę. Coraz częściej wykorzystywane są wnętrza utrzymane w jednolitym kolorze, niekiedy zdarza się jednak, że do monotonnych wnętrz dobierane są dodatki w żywych, wesołych, przykuwających uwagę kolorach, co także może mieć zbawienny wpływ na nasz nastrój. Wiele zależy w tym przypadku od indywidualnych preferencji.

Printy, nadruki i wzory

Osoby, którym podoba się koncepcja ożywiania wnętrza poprzez mocne kolory być może ucieszą się na myśl, iż wiele osób obecnie robi to za pomocą mocnego wzornictwa. Tapety, poduszki oraz plakaty i obrazki o nietuzinkowym, artystycznym wyglądzie stają się bardzo pożądane jako dodatki do w głównej mierze stonowanego wnętrza, nadając mu unikalny charakter.

Nawiązania do natury

Natura jest bardzo szanowana przez projektantów wnętrz. Hołd oddaje się jej poprzez roślinne wzory, „pluszowe” tekstury foteli oraz wykorzystywanie ekologicznych materiałów do wytwarzania mebli i dodatków. Obecność natury nadaje wnętrzom przytulny oraz kojący wygląd, dzięki czemu możemy czuć się w nich spokojnie.

Rok 2021 wnosi wiele do sposobów urządzania wnętrz, skłaniając nas przede wszystkim do stawiania na własną wygodę, przytulność, spokojną i kojącą atmosferę oraz możliwość wyrażenia siebie przez oryginalne dodatki. Dzięki temu, wydaje się, iż idealny salon stworzymy przede wszystkim przyglądając się sobie i swoim indywidualnym potrzebom. Kod rabatowy Home and you pozwoli Ci sięgnąć po dodatki. nawiązujące do różnych stylów, w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. W sklepie BRW kod rabatowy pomoże z kolei zaoszczędzić na zakupie mebli, zawsze stanowiących duży wydatek. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, warto pamiętać, ze salon powinien przede wszystkim służyć domownikom, spełniając ich potrzeby oraz zbliżając ich do siebie.

Related Posts

Zostaw komentarz