Stoły kuchenne do małej kuchni – pomysłowe rozwiązania, które znajdziemy w sklepach

przez daniel

Klasyczne stoły do kuchni i jadalni zwykle zajmują bardzo dużo miejsca. Na szczęście producenci odpowiadają na potrzeby klientów i projektują coraz to ciekawsze rozwiązania do małych mieszkań. Zobacz, jakie stoły sprawdzą się w niewielkiej kuchni? O jakim rozwiązaniu warto pomyśleć?

Stoły rozkładane, rozsuwane

Stół rozkładany to jeden z pierwszych pomysłów, który zwykle przychodzi do głowy, gdy szukasz mebla do niewielkiej jadalni. Jednak musisz wiedzieć, że oprócz tych klasycznych modeli z opuszczanym blatem, w sprzedaży można znaleźć inne, ciekawe rozwiązania. Stoły kuchenne możesz wybrać rozkładane i rozsuwane na wiele sposobów, np. w kawalerkach sprawdzi się stół wysuwany z szuflady. To wyjątkowo oszczędna w formie opcja, która posłuży nie tylko jako miejsce do spożywania posiłku dla jednej lub dwóch osób, ale może też stanowić przedłużenie blatu w niewielkiej kuchni.

Ponadto składane stoły kuchenne to bardzo często modele mocowane bezpośrednio do ściany, które sprawdzą się nawet w najwęższym pomieszczeniu. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na ozdobny blat takiego mebla, może on pełnić też funkcję dekoracyjną.

Blat zamiast stołu

Dobrym rozwiązaniem do małej kuchni będzie również blat barowy zamiast stołu. Sprawdzi się on też w aneksach kuchennych, gdzie oddzieli strefę kuchenną od dziennej. Taki blat możesz przymocować do ściany lub umieścić go przy oknie. Drugie rozwiązanie sprawi, że siedząc przy stoliku z widokiem na ulice, poczujesz się jak w kawiarni. Dość popularny jest również wysoki blat na kółkach, który bez problemu możesz ustawić w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby przetransportować go do innego pokoju lub na balkon.

Stół w małej kuchni można również zrobić, przedłużając blat kuchenny. Decydując się na tę opcję, unikniesz problemów z dobraniem odpowiedniego koloru i stylu takiego mebla. Wystarczy, że dokupisz do niego wygodne stołki barowe lub hokery.

Stół wyspa kuchenna

Kuchnia z wyspą to kolejny pomysł na stworzenie jadalni w niewielkim pomieszczeniu, jednak najlepiej sprawdzi się ona, gdy zamiast kuchni posiadasz aneks. Jeśli zdecydujesz się na wyspę wyposażoną w pojemne szuflady czy szafki, możesz zyskać kolejny funkcjonalny mebel. Z kolei szeroki i solidny blat sprawdzi się nie tylko do spożywania posiłków, ale również codziennych pogawędek z domownikami czy przygotowywania dań. Taka wyspa kuchenna może służyć również jako mini bar podczas spotkań ze znajomymi lub rodziną. Jeśli dysponujesz naprawdę niewielką kuchnią, możesz pomyśleć też o wyspie z opuszczanymi skrzydłami blatu.

Pamiętaj, że czasem nawet w małej kuchni zmieści się tradycyjny stół kuchenny, jeśli tylko odpowiednio go ustawisz. Istotny jest również kształt blatu – znacznie mniej miejsca zajmie kwadratowy model niż np. ten okrągły. Dodatkowo, jeśli chcesz optycznie powiększyć przestrzeń, zamiast ciemnych, ponurych kolorów, postaw na jasne, najlepiej białe, meble.

Related Posts

Zostaw komentarz