Dzwonek bezprzewodowy do drzwi – na to zwróć uwagę przed zakupem

przez daniel

Zamierzasz zamontować dzwonek do drzwi, ale nie wiesz, czym kierować się podczas zakupu? Zastanawiasz się, jaki model spełni Twoje oczekiwania? Coraz większą popularnością cieszą się zewnętrzne dzwonki bezprzewodowe cechujące się prostotą obsługi i montażu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak dobrać dzwonek, który posłuży Ci na wiele lat.

Dzwonek bezprzewodowy do drzwi – przewaga nad modelami przewodowymi

Zewnętrzne dzwonki bezprzewodowe do drzwi to optymalny wybór dla osób, którym zależy na prostocie instalacji, a także oszczędności pieniędzy. Modele te są coraz chętniej wybierane – bierze się to przede wszystkim z tego, że nie posiadają one okablowania. Dzwonki bezprzewodowe zasilane są za pomocą baterii lub akumulatorów. Rozwiązanie to zapewnia szybki montaż – cała instalacja oparta jest o zamontowanie jednej części urządzenia na zewnętrznej części budynku, a drugiej wewnątrz domu. Dzięki temu nie musisz martwić się o planowanie oraz rozprowadzanie przewodów, których instalacja niejednokrotnie jest problematyczna, a także kosztowna. Co więcej – dzwonki bezprzewodowe to urządzenia bardzo uniwersalne – wykorzystać je możesz jako m.in. osobisty alarm czy element inteligentnego domu.

Kupno dzwonka bezprzewodowego do drzwi – jakie parametry wziąć pod uwagę?

Planując zakup dzwonka bezprzewodowego do drzwi, należy pamiętać o tym, że musi on spełniać wiele wymagań. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych urządzeń, które różnią się od siebie nie tylko budową, ale także możliwościami. Na co zwracać uwagę przed zakupem, aby wybrać niezawodny dzwonek?

  • Rodzaj obudowy – jedną z najważniejszych kwestii dotyczących wyboru dzwonka, jest jego odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Dlatego też urządzenie to powinno mieć wytrzymałą obudowę chroniącą dzwonek przed m.in. deszczem, śniegiem, słońcem, wiatrem, wilgocią, rdzą czy niskimi i wysokimi temperaturami. Odpowiedni stopień ochrony zapewniają obudowy o klasie szczelności IP44.
  • Regulacja głośności – możliwość ustawienia poziomu głośności dzwonka to kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają problemy ze słuchem, ludzi starszych, a także osób mieszkających w dużych domach. W zależności od potrzeb dzwonek taki wyregulować można nawet do 80 dB., dzięki czemu dźwięk będzie słyszalny z każdego końca posesji. W pełni regulowany dzwonek przyda się również w przypadku obecności małych dzieci – zarówno podczas głośnych zabaw, jak i drzemek w ciągu dnia.
  • Zasięg – wybierając dzwonek bezprzewodowy, weź pod uwagę to, że ma on ograniczony zasięg. Najprostsze modele najczęściej pracują na odległości od 50 do 100 metrów. Jeżeli jednak masz większą posesję, postaw na nieco bardziej zaawansowane modele o zasięgu nawet od 250 do 500 metrów. Weź pod uwagę również to, że modele bezprzewodowe są narażone na zakłócenia, dlatego pamiętaj o tym, że dzwonek nie może być zbyt daleko położony od odbiornika.
  • Funkcje dodatkowe – na rynku znaleźć można wiele modeli dzwonków bezprzewodowych, które oprócz standardowej funkcji, posiadają dodatkowe możliwości podnoszące komfort użytku. Wśród najpopularniejszych opcji wyróżnić można m.in. sygnały świetlne podczas dzwonienia czy podświetlane obudowy i przyciski, co ułatwia ich lokalizację po zmroku.

Zewnętrzny bezprzewodowy dzwonek do drzwi – gdzie szukać?

Rynek dzwonków do drzwi jest bardzo bogaty. Mnogość producentów oraz modeli sprawiają, że wybór odpowiedniego sprzętu jest utrudniony. Chcąc zapewnić sobie maksymalną wydajność, łatwość obsługi oraz niezawodność, warto stawiać na dzwonki pochodzące od cenionych dostawców. Jeżeli szukasz jakościowych urządzeń o optymalnej głośności, schludnym wyglądzie, a także dodatkowych funkcjach, odwiedź https://www.eltrox.pl/. Na stronie sklepu elektronicznego znajdziesz nowoczesne dzwonki takich producentów jak m.in. Orno czy Pulsar spełniające wymagania każdego klienta.

Related Posts

Zostaw komentarz