Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego w Polsce?

przez daniel

Na polskim rynku znajduje się bogaty wybór stolarki otworowej, a potencjalni klienci wciąż poszukują odpowiedzi na kluczowe pytanie. Mianowice, ile kosztują okna do domu jednorodzinnego? Koszt profili okiennych zależy w głównej mierze od ich jakości. Obecnie producenci dokładają wszelkich starań, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Parametry techniczne okien plastikowych są mocno zbliżone do tych drewnianych. Sprawdźmy, ile zapłacimy za energooszczędne modele do domu pasywnego?

Od czego zależy cena okna?

Nie od dziś wiadomo, że za dobrej jakości produkt trzeba zapłacić nieco więcej. Duży wpływ na cenę stolarki otworowej ma wielkość i kształt okna oraz materiał, z którego została wykonana. Profile prostokątne czy kwadratowe są zdecydowanie tańsze niż te o niestandardowych wymiarach. Nietypowe kształty można zamówić u większości producentów, ale wówczas koszt okien do domu bywa znacznie wyższy. Podobnie jak w przypadku modeli o lepszych parametrach termoizolacyjności czy izolacji akustycznej, która wpływa na optymalne zabezpieczenie przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. Istotne znaczenie ma również rodzaj pakietu szybowego. Obecnie produkowane są energooszczędne modele trzyszybowe o doskonałych właściwościach dla całego okna. Renomowani producenci stolarki okiennej oferują szereg produktów zwiększających funkcjonalność okien, takich jak: klamki na kluczyk, zabezpieczenia antywłamaniowe czy rolety zewnętrzne. Zazwyczaj musimy dopłacić za wyposażenie dodatkowe.

Ile kosztują okna do domu?

Modele dwuszybowe można kupić za 700-800 złotych. Zdecydowanie więcej zapłacimy za trzyszybowe okna do domu. Cena niektórych modeli rozpoczyna się już od 850 zł. Duży wpływ na ostateczny koszt wybranych profili okiennych ma kolor okleiny wewnętrznej i zewnętrznej, wyposażenie w dodatkowe elementy ozdobne czy uszczelki na całym obwodzie okna. Stolarka otworowa z drewna jest znacznie droższa od tej, która została wykonana z polichlorku winylu. Zazwyczaj najtańsze są białe okna z PCV. Za kolorowe okleiny trzeba odrobinę dopłacić. Przykładowe ceny okien można zwykle znaleźć na stronach znanych producentów. Internetowe cenniki nie zawierają promocji czy obniżek ograniczonych czasowo. W związku z tym trudno nam jest wyszukać atrakcyjną ofertę. Klienci poszukujący dobrej jakości, która idzie w parze z konkurencyjnymi cenami powinni skontaktować się bezpośrednio z producentem stolarki. Wówczas mogą liczyć na preferencyjne zniżki cenowe.

Ile kosztują okna plastikowe? Przykładowy cennik

Wycena stolarki otworowej dotyczy zazwyczaj kompletu energooszczędnych modeli do wszystkich pomieszczeń. Montaż nie jest wliczony w całkowity koszt wymiany profili okiennych na nowe. Ile kosztuje okno PCV o standardowych wymiarach 1165 x 1435 mm, z opcją uchylania jednego skrzydła w domu pasywnym? Ceny rozpoczynają się już od kwoty 800 zł. Za drzwi balkonowe zapłacimy średnio 1200-1400 złotych. Koszt wymiany okien w domu parterowym o powierzchni maksymalnej 90 m kw. wynosi od 28 do 35 tys. zł. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta firmy Domel. Renomowany producent posiada w sprzedaży modele energooszczędne, które idealnie wpisują się w obowiązujący trend budownictwa pasywnego.

Oferta firmy Domel

  1. Okno Quadro o stabilnym profilu klasy A i zabezpieczeniach antywłamaniowych zostało wykonane w technologii STV, czyli szklenia statycznego na sucho. W karcie producenta można znaleźć informacje na temat zastosowania specjalnych wypełnień piankowych oraz stalowych zaczepów antywłamaniowych.
  2. Okno Vector o siedmiokomorowym profilu klasy A wyróżnia się ekstremalną izolacją cieplną. Poza tym zostało wyposażone w klamkę Secustic, zaczepy antywłamaniowe i karmelowe uszczelki.
  3. Okno Infinity Passive posiada sześciokomorowy profil o szerokości 82,5 mm oraz pakiet trzyszybowy o grubości 50 mm.
  4. Energooszczędne okna Energetic, Fusion i Synergic charakteryzują się podwyższoną ochroną cieplną i są dostępne w wersji Classic i Round.

Podsumowanie

Orientacyjne stawki dotyczą wymiany stolarki otworowej w kolorze białym. Pamiętajmy, że produkty w innym odcieniu mogą być nieco droższe. Za okna plastikowe z okleiną obustronną trzeba zapłacić około 300 zł więcej. Podobie jak za modele o niestandardowych kształtach, które montuje się zwykle na ścianie tarasu lub na poddaszu domu jednorodzinnego. Średnia cena dwuskrzydłowego okna PCV o standardowych wymiarach wynosi 1 000 zł. Więcej szczegółów na temat kosztu wymiany okien można znaleźć tutaj.

Related Posts

Zostaw komentarz