Jak wykorzystać komodę w dziecięcym pokoju?

przez daniel
Komoda to niezwykle uniwersalny mebel, który w pokoju dziecięcym może znaleźć różne zastosowania. Sprawdzi się zarówno w pokoju niemowlęcia, przedszkolaka, jak i nastolatków. Sprawdź, jak wykorzystać komodę, aby służyła twoim pociechom. Zobacz, co można trzymać w takich meblach dziecięcych?

Komoda dziecięca – co w niej schować?

Komoda to niezwykle praktyczny mebel, który sprawdzi się nie tylko w sypialni czy salonie, ale również w pokoju dziecięcym. Dzięki niemu nasze pociechy mogą nauczyć się porządku. Jak to możliwe? Wystarczy, że wybierzemy komody dla dzieci na https://www.meblobranie.pl, które będą dopasowane do wzrostu maluchów. Takie meble pozwolą im bez problemu sięgać po zabawki czy inne przedmioty, a także odkładać je w to samo miejsce.

Komody dla dzieci to najczęściej kolorowe modele wyposażone w dwie, trzy, a nawet sześć pojemnych szuflad. W sprzedaży znajdziemy zarówno modele przeznaczone do pokoju dziewczynek (np. te w różowym kolorze), jak i meble dla chłopca (np. klasyczne drewniane lub szare komody). Wybierając komodę do pokoju dziecka, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczne modele, pozbawione ostrych kantów.

A co warto trzymać w takiej komodzie w pokoju dziecięcym? Na pewno będzie to świetny schowek na zabawki, a także artykuły szkolne. Komoda dziecięca sprawdzi się również jako miejsce do przechowywania bielizny czy niektórych ubrań. Dorośli mają do dyspozycji zwykle szafę w sypialni, salonie, a czasem nawet garderobę, z kolei dzieci muszą wszystko zmieścić w jednej szafie. Dlatego dodatkowa komoda w pokoju malucha, okaże się bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Komoda jako toaletka

W pokoju nastolatek komoda może służyć również jako toaletka. Wystarczy, że dokupimy do niej duże, eleganckie lustro. Z kolei pojemne szuflady w komodzie, świetnie sprawdzą się do przechowywania najróżniejszych kosmetyków. Takie rozwiązanie okaże się dużo tańsze niż zakup całkowicie nowej toaletki kosmetycznej. A jaką komodę warto wybrać do pokoju nastolatki? Jako toaletka sprawdzi się komoda w kolorze białym lub klasyczna drewniana w stylu skandynawskim.

Komoda czy szafka pod telewizor

Komoda jest naprawdę wielofunkcyjnym meblem. Oprócz wspomnianych już zastosowań, sprawdzi się również jako szafka pod TV do pokoju dziecięcego. Będzie to dobre rozwiązanie szczególnie w małym pokoju, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. W tym przypadku warto wybrać komodę wyposażoną nie tylko w szuflady, ale również wnękę, w której można położyć np. PlayStation czy Xboxa.

Komoda z przewijakiem

Z kolei w pokoju niemowlęcia sprawdzi się komoda z przewijakiem, który może być zamocowany do całej konstrukcji lub sprzedawany osobno. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla młodych matek. Dzięki takiej komodzie wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria dla maluszka znajdują się w jednym miejscu. Ciekawym modelem jest również komoda kąpielowa z przewijakiem i wanienką, jednak taki mebel będzie już nieco droższy.

Related Posts

Zostaw komentarz