Lampy dekoracyjne

przez daniel
Lampy to już nie tylko sprzęt, który ma nam pomóc w codziennym funkcjonowaniu. W nowocześnie wyposażonych mieszkaniach i domach stanowią również funkcją dekoracyjną. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów lamp w wielu wersjach kolorystycznych, kształtach i wzorach. Klienci chcąc nieco odmienić swoje wnętrze, decydują się właśnie na zmianę oświetlenia. Do wyboru mamy zarówno lampy stojące, stołowe, żyrandole, kinkiety, jak i wbudowane.

Jak wybrać oświetlenie dekoracyjne?

Wybierając oświetlenie warto również zastanowić się nad jego barwą. Ma ona szczególny wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Jeśli chcesz, aby lampy dekoracyjne pięknie zdobiły twoje wnętrze, to czytaj dalej a my podpowiemy, jaki model najlepiej pasuje do poszczególnych pomieszczeń.

Przy wyborze lampy dekoracyjnej największą uwagę będziemy jednak zwracać na jej wygląd. W końcu jej zadaniem będzie ozdoba przestrzeni i podkreślenie jej dekoracyjnego charakteru.

Lampy dekoracyjne do salonu

Wybierając lampę do salonu, powinniśmy przede wszystkim dopasować ją do jego wielkości oraz wystroju. W przypadku większych powierzchni dobrym rozwiązaniem są lampy sufitowe. Należy wtedy jednak wybrać taką, która nie będzie wisieć ani za nisko, ani za wysoko. Źle zamontowane oświetlenie może zmarnować nasz trud włożony w aranżację.

Lampa nie powinna szpecić naszego wnętrza. Jej zadaniem jest uzupełnienie pomieszczenia, tak aby nie zaburzyć jego stylu. Przykładowo do minimalistycznych wnętrz najlepiej sprawdzą się takie w podstawowych kolorach. Jeżeli poszukujemy jednak oświetlenia dodatkowego do salonu np. nad stół, to warto wybrać oświetlenie szynowe. Dzięki dobrze dobranej lampie nasz salon będzie nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy.

Rozświetlić swój salon możesz również za pomocą lampy stołowej/podłogowej. Oczywiście nie stanowi ono głównego oświetlenia, ale doskonale sprawdza w przypadku, gdy chcemy zwrócić uwagę na konkretny punkt w pomieszczeniu. Dodatkowo tego typu lampy są jednymi z bardziej atrakcyjnych.

Lampy dekoracyjne do ogrodu

Nie lubisz spędzać czasu w swoim ogrodzie, ponieważ brak w nim życia? Doskonałym rozwiązaniem, które doda twojemu ogrodowi nowego charakteru jest odpowiednio dobrane i rozmieszczone oświetlenie. W związku ze sporą ilością produktów na rynku wybór ten jednak nie należy do najprostszych. Warto na pewno zadbać o oświetlenie do altany oraz takie z czujnikiem ruchu przy wejściu. Często wybieranym typem oświetlenia są również lampy solarne wbijane w podłoże. Są one tanie i bardzo proste w zamontowaniu, a dodatkowo uatrakcyjniają działkę. Podstawą każdego właściciela ogrodu są teraz również lampy owadobójcze. Dzięki zamontowanej w nich siatce rażącej o wysokim napięciu skutecznie eliminują muchy, osy, komary oraz wiele innych.

Lampy dekoracyjne stołowe

Wybierając lampę stołową nie musimy już decydować pomiędzy funkcjonalnością a atrakcyjnym designem. Lampa może spełniać obie te funkcje. W wielu modelach istnieje również możliwość zmiany barwy światła. Przykładowo kładąc się do łóżka możemy zmienić ją na cieplejszą, co zapewni nam bardziej przytulny nastrój.  Jeżeli ma ona jednak wspomagać nas przy nauce lub czytaniu, to warto, aby pełniła rolę jedynie dodatkowego światła. Dzięki temu unikniemy problemów ze wzrokiem.

Related Posts

Zostaw komentarz