Najczęstsze problemy w sprzedaży mieszkania. Jak ich uniknąć? Jak prawidłowo wycenić nieruchomość?

przez daniel
Najczęstsze problemy w sprzedaży mieszkania

Sprzedaż mieszkania w dobrej lokalizacji nie powinna wydawać się problemem. Niestety – wielu właścicieli skarży się na brak zainteresowania ze strony przyszłych nabywców. Jesteś w tym miejscu? Upewnij się, czy wycena nieruchomości online lub stacjonarnie została wykonana poprawnie! A może popełniłeś inne błędy? Poniżej rozprawiamy się z najczęstszymi, pomagając Ci znaleźć właściwe rozwiązanie!

Sprzedaż mieszkania jest czasochłonna. Czy można skrócić czas oczekiwania na finalizację?

Niestety – mieszkanie sprzedaje się zdecydowanie trudniej, niż samochód albo ubrania, których nie nosisz. Nie oznacza to jednak, że transakcji nie można przeprowadzić sprawnie i efektywnie, warto jednak uświadomić sobie, że czas jej finalizacji może trwać od trzech miesięcy do dwóch lat. Co zrobić, by maksymalnie go skrócić, jednocześnie nie narażając się na konieczność składania wyjaśnień w Urzędzie Skarbowym? Czytaj dalej i sprawdź, jakich błędów nie popełniać!

1. Cena nieadekwatna do jakości

W przypadku mieszkania – cena nieadekwatna do standardu, lokalizacji i stanu budynku, którego częścią jest . Zanim zdecydujesz się ogłosić sprzedaż lokalu mieszkalnego, koniecznie skorzystaj wyceny nieruchomości – online i bez wychodzenia z domu! Stawiając na profesjonalną usługę, dodatkowo zyskasz informację o na temat transakcji sprzedaży 10 mieszkań z najbliższej okolicy i analizę jej bezpieczeństwa, informację o miejscach użyteczności publicznej zlokalizowanych w pobliżu Twojej nieruchomości, analizę opłacalności najmu oraz bieżące trendy sprzedaży.

Jak naprawić ten błąd? Zanim zdecydujesz się sprzedać mieszkanie, zainwestuj w remont! Nie musisz w pełni go wyposażać, by mieć pewność, że znajdzie nowego właściciela. Odświeżone, wyremontowane i zdezynfekowane będzie cieszyło się zdecydowanie większym zainteresowaniem, niż to nieposprzątane i zaniedbane. Co więcej – wycena nieruchomości online, pomimo poniesionych kosztów będzie korzystniejsza!

2. Brak czasu i nadmiar sentymentu

Problemem w efektywnej sprzedaży mieszkania może być Twoja postawa! Decydując się na zbycie lokalu, zadbaj nie tylko o dyspozycyjność, ale także – pozbądź się sentymentu. Okazuje się, że wielu właścicieli nie potrafi wskazać „godnego następcy”, a proces sprzedaży przeciąga się o kolejne miesiące.

3. Korzystanie z usług zbyt wielu agencji

Chcąc sprzedać mieszkanie, warto skorzystać z usług agencji nieruchomości, jednocześnie pamiętając, by wybrać jedną, nie kilka. Dzięki temu unikniesz problemu braku zaangażowania ze strony pośrednika i zyskasz zainteresowanie potencjalnych nabywców!

4. Nieumiejętna sprzedaż bez pośredników

Decyzja o samodzielnej sprzedaży będzie wymagała od Ciebie zdecydowanie więcej zaangażowania, wolnego czasu i wiedzy, niż w sytuacji, gdy zbycie lokalu powierzasz agencji nieruchomości. Pamiętaj, by nie koloryzować ogłoszeń zamieszczanych w sieci, dokonać profesjonalnej i rzetelnej wyceny nieruchomości online oraz być otwartym na negocjacje!

Related Posts

Zostaw komentarz