Nowe pokrycie na starym dachu

przez daniel

Nowe pokrycie dachu – co wybrać?

Coraz więcej ludzi marzących o własnym domu, stawia na nowoczesne i minimalistyczne obiekty. Dobrze zaprojektowany dach pozwoli cieszyć się nie tylko ciekawym wyglądem domu, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem. Taki dach powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale posiadać wszelkiego rodzaju zabezpieczenia przeciwśniegowe, system wentylacji oraz komplet obróbek blacharskich. Wybierając dach trzeba wziąć pod uwagę względy techniczne, ale ważne jest też dopasowanie go do charakteru i stylu domu. Ważna jest również masa pokrycia, wpływająca na obciążenie więźby i konstrukcji domu.

W nowoczesnym budownictwie, jak również przy wymianie pokrycia na starym dachu, idealnie sprawdza się blachodachówka. Najczęściej jest wytwarzana z blachy stalowej, specjalnie profilowanej, która jest dwustronnie ocynkowana i powlekana kilkoma warstwami lakieru. Pokrycia z blachy są ponadto znacznie lżejsze od tradycyjnych dachówek ceramicznych. Niewielka waga jest bardzo istotna właśnie w przypadku remontu starego zadaszenia, by nie osłabić więźby dachowej.

Modernizacja zadaszenia

Pokrycia używane w przeszłości znacznie tracą na swoich właściwościach. Jest to efekt wieloletniego kontaktu z deszczem, śniegiem i promieniami słonecznymi. Dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie dotychczasowego pokrycia i nałożenia na nim kolejnego. Pozwala to uszczelnić dach, a jednocześnie nie wymaga usunięcia starszych warstw połaciowych. Dachy blaszane są sposobem na trwałe i piękne zadaszenie. Blachodachówka to dobre rozwiązanie, ponieważ materiał jest lekki, stosunkowo niedrogi i łatwo dostępny.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.

Related Posts

Zostaw komentarz