Ogrzewanie domu gazem płynnym – jakie ma zalety?

przez daniel

Każdy, kto buduje dom, musi podjąć decyzję o wyborze metody grzewczej. W tym obszarze funkcjonuje kilka rozwiązań, a jednym z nich jest ogrzewanie gazem płynnym. Co przemawia na jego korzyść? Oto największe zalety instalacji na gaz płynny.

Powszechna dostępność

Instalację na gaz płynny można założyć praktycznie wszędzie – również tam, gdzie z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury czy bardzo wysokie koszty nie ma możliwości przyłączenia gospodarstwa domowego do sieci gazu ziemnego. Pod względem rodzaju i pojemności zbiornik da się dopasować do konkretnych preferencji, a dostawy gazu realizowane m.in. przez firmę Amerigas odbywają się niezależnie od dystrybucji pozostałych paliw grzewczych.

Wygoda i funkcjonalność

Ogrzewanie gazem płynnym jest z punktu widzenia użytkownika praktyczne i bardzo wygodne – przekonują eksperci z Amerigas. Opinie 2019 klientów firm dostarczających gaz ziemny potwierdzają zdanie fachowców z branży. Jeden zbiornik w zupełności wystarczy do ogrzania domu, podgrzania wody oraz zasilenia urządzeń gazowych, np. kuchenki. Instalacja na gaz płynny jest też praktycznie bezobsługowa – jej kompleksowym serwisem zajmuje się dystrybutor. 

W zgodzie z ekologicznymi trendami

Gaz płynny jest czystym paliwem, które spala się prawie w całości, nie wydzielając przy tym szkodliwych dla środowiska substancji. Do aspektu ekologicznego przywiązuje się obecnie coraz większą wagę, dlatego na ogrzewanie domu gazem płynnym decyduje się wiele osób, którym przyszłość naszej planety leży na sercu.

Wydajność

Wydajność oraz wysoka kaloryczność to ważne cechy gazu płynnego wpływające na efektywność tego typu ogrzewania. Na potrzeby statystycznego gospodarstwa domowego w Polsce zbiornik wystarczy napełnić dwa razy w roku – zwykle odbywa się to przed sezonem zimowym i letnim. Oczywiście musi być przy tej okazji spełniony ważny warunek dotyczący jakości gazu – współpracę trzeba nawiązywać wyłącznie ze sprawdzonymi firmami dostarczającymi wysokogatunkowe paliwo spełniające restrykcyjne standardy jakości.

Related Posts

Zostaw komentarz