Szkło dekoracyjne do kuchni – ciekawa alternatywa dla tradycyjnych płytek

przez daniel

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. By dobrze spełniała swoją rolę powinna być funkcjonalna i wygodna. Ale równie ważne jest to by była estetyczna, w końcu spędzamy w niej tak wiele czasu. Coraz więcej osób wybiera szkło dekoracyjne do kuchni, które zastąpić mam tradycyjne płytki. Sprawdźmy czy to dobry wybór i rzeczywiście taka atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnej glazury.

Szkło dekoracyjne do kuchni – zalety


Na pewno jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, które nie jest jeszcze powszechne. Jeśli zależy Ci by stworzyć unikalny wystrój kuchni szkło dekoracyjne będzie idealnym wyborem. Ze względu na gładką, błyszczącą powierzchnię pięknie odbijają światło, optycznie powiększając pomieszczenia. Dzięki temu będą świetnym rozwiązaniem w małej kuchni. Dużą zaletą jest to, że szkło dekoracyjne daje mnóstwo różnych możliwości – można stworzyć jedną, dużą i gładką ścianę ze szkła, można wybrać odważny kolor, który będzie mocnym akcentem, można też stworzyć piękną mozaikę, z maleńkich elementów. Na szklanej tafli można nadrukować rysunki dzieci, dowolne sentencje czy inny wzór graficzny. Wspaniały efekt daje też podświetlenie takiej ściany Tak naprawdę ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia inwestora.

Taka szklana powierzchnia jest nie tylko efektowna wizualnie, ale również bardzo praktyczna – jest odporna na wilgoć i uszkodzenia.

Szkło dekoracyjne w kuchni – wady

Szklane wykończenia ścian w kuchni niestety mają też swoje minusy. Warto je poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pierwszym z nich jest fakt, że takie panele można kłaść wyłącznie na idealnie równe podłoże, po jego odpowiednim przygotowaniu. Raczej odradzamy samodzielne układanie – bezpieczniejszą opcją będzie oddanie tego w ręce fachowcom, co oczywiście wiąże się z kosztami. Kolejnym problemem mogą być trudności z utrzymaniem czystości, zwłaszcza jeśli szkło dekoracyjne zdecydujesz się umieścić przy zlewozmywaku, czy nad blatem roboczym. Woda, tłuszcz, oraz inne kuchenne zanieczyszczenia będą na szkle mocno widoczne, dlatego jeśli chcesz mieć szkło dekoracyjne w kuchni – przygotuj się na częste sprzątanie. Pomóc może pokrycie paneli specjalną folią polipropylenową, co powinno nieco ułatwić czyszczenie szklanej powierzchni.

Jak widzisz szkło dekoracyjne do kuchni ma zarówno wady jak i zalety – zdecyduj sam, czy takie rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie. Jeśli tak – zapraszam do sklepu fototapeta.com.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór szkła dekoracyjnego do kuchni link do oferty: https://fototapeta.com.pl/szklo-dekoracyjne-1297-panel-szklany-do-kuchni.html.

Related Posts

Zostaw komentarz